جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

هنرمندان نقش کلیدی در اعتلای فرهنگ ارزشی دارند - خبر

 

 

هنرمندان نقش کلیدی در اعتلای فرهنگ ارزشی دارند

سرپرست حوزه هنری استان اردبیل گفت: هنرمندان به عنوان قشر پرتلاش و پیشرو نقش خطیر و مهمی در اعتلای کار فرهنگی و هنری داشته و در این مسیر همواره پیشقدم هستند.

هنرمندان نقش کلیدی در اعتلای فرهنگ ارزشی دارند

امیر رجبی عصر امروز در مراسم اختتامیه ورک‌شاپ کاریکاتور «ایران آینده» در حوزه هنری استان اردبیل اظهار کرد: رشته هنری کاریکاتور بیشترین تأثیر در نقد و به چالش کشاندن مشکلات و معضلات اجتماعی را دارد که با این رویکرد می‌توان گفت یک کاریکاتور جایگاهی فراتر از کتاب، همایش، کنگره و منبر را تصاحب می‌کند.

وی تصریح کرد: در جهان امروز کاریکاتور به عنوان یک رسانه عمل می‌کند بنابراین در فرهنگسازی درست و حذف و اصلاح موارد ضد فرهنگی در جامعه به دست هنرمندان کارتونیست صورت می‌گیرد.

ورک‌شاپ کاریکاتور «ایران آینده» در بخش کاریکاتور و با موضوع «جشنواره هنری ایران آینده در چشم‌انداز 1404» در دو گروه سنی آزاد و نوجوان با حضور سرپرست حوزه هنری استان، معاون فرهنگی هنری، اساتید، هنرمندان و دانشجویان برگزار شد.

در این کارگاه 20 هنرمند در گروه سنی آزاد و 10 هنرمند در گروه سنی نوجوان به طراحی کاریکاتور پرداختند که در نهایت 28 کاریکاتور در بخش آزاد و 23 کاریکاتور در بخش نوجوان تولید و مورد داوری قرار گرفت.

شهرام رضایی، سهراب خیری و شیرین قلیپور آثار تولید شده در این کارگاه را داوری کردند که طی آن در بخش گروه سنی آزاد از نیلوفر کبودین و امیر بیگ‌زاده به عنوان نفرات اول مشترک، لیلی سلیمی و نادر محمدی به عنوان نفرات دوم مشترک، احمد حاجی‌بابایی و محسن فرخی به عنوان نفرات سوم مشترک تقدیر شد.