سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

هنرمندان سفرای انتقال مبانی فرهنگ و هنر اسلامی هستند - خبر

 

 

هنرمندان سفرای انتقال مبانی فرهنگ و هنر اسلامی هستند

سرپرست حوزه هنری استان اردبیل گفت: هنرمندان متعهد و ارزش‌مدار جمهوری اسلامی ایران امروز هر کدام به سفرایی در تبلیغ فرهنگ و معارف اسلامی و مبانی دینی تبدیل شده‌اند که باید از ظرفیت آنها به بهترین شکل استفاده کرد.

هنرمندان سفرای انتقال مبانی فرهنگ و هنر اسلامی هستند

 امیر رجبی عصر امروز در جلسه کارگاه شعر حوزه هنری استان اردبیل اظهار داشت: هنرمندان به واسطه اینکه افکار و اندیشه‌های خود را در قالب آثار هنری در جامعه نهادینه می‌کنند، می‌توان ادعا کرد که حتی با مرگ فنا نمی‌شوند و روح لطیف آنها برای همیشه در بین مردم زنده و پاینده می‌ماند که این افتخاری ارزشمند و بزرگ برای آنها محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: روح لطیف هنرمند مسائل و معضلات اجتماعی را هوشمندانه تشخیص داده و به تصویر می‌کشد تا وجدان جامعه را در مقابل این مسائل آگاه و بیدار نگه دارد.

سرپرست حوزه هنری استان گفت: به جرأت می‌توان ادعا کرد که هنرمندان حافظان لحظات زیبا و به یادماندنی زندگی روزمره انسان‌ها هستند.

رجبی افزود: عکاسی که لحظه‌ای زیبا از لحظات پرهیاهوی زندگی را شکار کرده و در چارچوب عکس جاودانه می‌کند، شاعر و نویسنده‌ای که تصویری از زیبایی‌ها و تجربه‌های تلخ و شیرین زندگی بشر را به رشته تحریر در می‌آورد، بازیگری که پرده‌ای به یاد ماندنی را خلق می‌کند و نقاشی که به لحظاتی از زندگی رنگ می‌دهد همه و همه گویای روح ماندگار هنر است که به همراه خود هنرمند را هم ماندگار می‌سازد.

به گزارش فارس، وی بیان کرد: با این اوصاف که هنر ماندگارترین مقوله تاریخ زندگی بشریت است، رسالت هنرمندان بسی خطیر و ارزشمند نشان می‌دهد چراکه هر مقوله‌ای اگر توسط هنرمندان پرداخت شود میراثی برای آیندگان می‌شود، میراثی که آیندگان به واسطه آن به قضاوت درباره پیشینیان خود می‌پردازند، پس می‌توان گفت هر هنرمندی سفیری از نسل خود در بین نسل‌های آینده است.

گفتنی است، شعرخوانی اعضای کارگاه شعر از بخش‌های پایانی این مراسم بود.