جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

همیاری و مشارکت عمومی مردم برای مدیریت منابع آب ضروری است - خبر

 

 

همیاری و مشارکت عمومی مردم برای مدیریت منابع آب ضروری است

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: همیاری ومشارکت عمومی مردم برای مدیریت منابع آب و مصرف بهینه آن ضروری‌ است.

همیاری و مشارکت عمومی مردم برای مدیریت منابع آب ضروری است

عباس جنگی مرنی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل به مناسبت فرارسیدن سوم فروردین روز جهانی آب پیامی را صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است: «همه ساله، سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی آب در ۲۲ مارس (برابر با سوم فروردین) شعاری را با محوریت رفع چالش‌های جاری و آتی منابع آب در نظر گرفته و اعلام نموده که امسال شعار «آب و تغییر اقلیم، مسئولیت اجتماعی» انتخاب شده است. شعاری که امسال بیش از پیش بر نقش مردم به عنوان محور توسعه همه جانبه در بخش آب تاکید دارد و مسئولیت اجتماعی و همگانی در قبال منابع آب را یادآوری می‌کند و سعی دارد برای حفظ و صیانت از این منبع خدادادی، تکیه بر اهتمام جمعی مردم را به عنوان یک راهکار اصلی، تبیین و تاکید نماید.

صیانت و پاسداری از منابع آب در دسترس و تأمین پایدار و مطمئن آب شرب و بهداشت برای مراکز جمعیتی استان اردبیل در کنار تأمین آب برای بخش‌های مصرف کشاورزی و صنعت سازگار با محیط زیست، خدمات و گردشگری و نیازهای زیست محیطی، رسالت اصلی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل است و در این راه، برنامه ریزی و تلاش بی وقفه می‌نماید.

همچنین بایستی تأثیر تغییرات اقلیمی در برنامه ریزی و مدیریت منابع آب حوضه‌های آبریز مورد توجه دست اندرکاران قرار گیرد. این مهم در کنار پیگیری و اقدام مسئولانه متولیان مدیریت منابع آب، همیاری و مشارکت عمومی مردم عزیز را نیز می‌طلبد تا با مصرف بهینه آب، پایداری فعالیت‌ها و برنامه‌های توسعه استان اردبیل حاصل شود.

بدون شک هر اقدام و برنامه‌ای برای مدیریت منابع آب در حوضه‌های آبریز با لحاظ شرایط تغییرات اقلیمی، بدون مشارکت و نقش آفرینی مؤثر مردم به عنوان ذینفعان اصلی آب، نتیجه مطلوب نخواهد داشت و بر این اساس است که باید عزم عمومی برای مدیریت بهینه و پایدار منابع آب ایجاد شود و استمرار یابد.

امید است با مشارکت همدیگر و با ارتقای مسئولیت اجتماعی خود در قبال منابع آب، بتوانیم با حرکت در مسیر فرهنگ سازی برای مصرف بهینه آب، صیانت از منابع آب و پایداری برنامه‌های توسعه، وظیفه و دین خویش را برای نسل حاضر و آیندگان به درستی ایفا نمائیم.»