جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

همیاران طبیعت با محوریت دانش‌آموزان راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

همیاران طبیعت با محوریت دانش‌آموزان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: همیاران طبیعت با محوریت دانش‌آموزان و نسل آینده فعالیت خود را در صیانت از طبیعت سرسبز اعم از مراتع و جنگل‌ها راه‌اندازی می‌شود.

همیاران طبیعت با محوریت دانش‌آموزان راه‌اندازی می‌شود

غلامرضا هادربادی عصر امروز در نشست با فعالان و تشکل‌های مردم‌نهاد حوزه حفاظت و صیانت از مواهب خدادادی در اردبیل اظهار کرد: ما تا زمانی که نتوانیم از ظرفیت جوامع محلی و تشکل‌های مردم‌نهاد که با دلسوزی تمام در عرصه پاسداری از منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست ورود پیدا کردند استفاده کنیم، نمی‌توانیم به اهداف مورد نظرمان در صیانت از این نعمت‌های الهی دست پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: مهمترین عنصر در این بین آموزش و آگاه‌سازی عموم مردم به ویژه گروه‌های تأثیرگذار و جوامع محلی است تا بتوانند با تکیه بر رویکرد خرد جمعی و اعتقاداتی که در پاسداری از طبیعت دارند، در انجام مأموریت و مسؤولیت خود موفق عمل کنند.

در این نشست قائم مقام دفتر آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری به ظرفیت و توان بالای تشکل‌های مردم نهاد و ضرورت هدایت و همراهی این مجموعه‌ها اشاره کرد و افزود: در قالب یک نهضت عظیم در توسعه فضای سبز حراست از جنگل‌ها، مراتع و توجه به اجرای پروژه‌های‌ آبخیزداری به راحتی می‌توان در این مجموعه گام‌های عملی و جدی‌تری را برداشت.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی متولی بیان کرد: انتظار می‌رود در استان‌هایی همچون اردبیل که ظرفیت‌های اعتقادی و پایبندی مردم به اصول و مبانی دینی و ارزشی بالاست‌، زمینه‌های ایجاد یک تحول اساسی و زیربنایی در بها دادن به حوزه صیانتی در این بخش فراهم آید چرا که ساختار دولتی تاکنون نتوانسته در این زمینه موفق عمل کند.