جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

همکاری و تعامل بیشتر دانشگاه و صدا و سیما - خبر

 

 

همکاری و تعامل بیشتر دانشگاه و صدا و سیما

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل دیدار و در خصوص همکاری و تعامل بیشتر با یکدیگر و تولید و پخش برنامه های مشارکتی گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، گودرز صادقی در نشست با مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل، بحث فرهنگی را اولویت اول دانشگاه محقق اردبیلی عنوان کرد و افزود: معتقدیم اگر علم و پژوهش جهت‌دار نباشد، به درد نمی‌خورد و در همین راستا توجه به ارتقاء فرهنگ در دانشگاه به صورت جدی دنبال می‌شود.

صادقی از افزایش چند صد درصدی برنامه‌های فرهنگی دانشگاه نسبت به سال‌های گذشته خبر داد و تصریح کرد: فعالیت‌های اجتماعی دانشگاه نیز منحصر به فرد است و در همین راستا ما هفته آینده میزبان رهبر شیعیان ترکیه در دانشگاه محقق اردبیلی خواهیم بود.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به عقد قرارداد همکاری با صدا و سیما برای تولید برنامه و همکاری‌های مستمر این دو دستگاه تاکید کرد و افزود: انعکاس مناسب و مطلوب برنامه‌های مهم اجرا شده در دانشگاه می‌تواند فعالیت شاخصی برای استان و حتی کشور باشد.

وی با بیان اینکه خانه خبرنگاران دانشگاه محقق اردبیلی به زودی راه‌اندازی می‌شود، افزود: با راه‌اندازی این مرکز به خبرنگاران خبرگزاری‌ها و صدا و سیما که با دانشگاه همکاری دارند، کارت تردد ویژه خواهیم داد تا بتوانند آزادانه در محیط دانشگاه حضور داشته باشند و نسبت به تهیه خبر و گزارش از سوژه‌های مدنظر خود اقدام کنند.

دکتر صادقی تاکید کرد: در برنامه‌های تولیدی باید ارتباط بین صنعت، جامعه و دانشگاه مدنظر قرار گیرد.

عبدالله مددی مدیر کل صدا و سیمای مرکزاردبیل نیز در این دیدار، همکاری متقابل دو جانبه دانشگاه محقق اردبیلی و صدا و سیما را مغتنم شمرد و با اشاره به ظرفیت‌های مثبت و پتانسیل های علمی و فرهنگی دانشگاه محقق افزود: صدا و سیمای مرکز اردبیل آمادگی دارد تا با تولید و پخش برنامه و گزارش های خبری متنوع در راستای معرفی توانمندی‌های این دانشگاه در ابعاد آموزشی و پژوهشی به ویژه در زمینه دستاوردهای علمی اساتید و دانشجویان عزیز گامهای موثرتری بردارد.

وی تصریح کرد: انعکاس این عملکردها و فعالیت های دانشگاهیان به آحاد جامعه می تواند امیدآفرین و افتخاربرانگیز و در بین قشر جوان و فرهیخته روحیه بخش باشد.