جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

همکاری دانشگاه محقق در زمینه علمی با دانشگاه "قفقاز" ترکیه - خبر

 

 

همکاری دانشگاه محقق در زمینه علمی با دانشگاه "قفقاز" ترکیه

رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: با حضور معاون و رئیس دانشگاه بین‌المللی قفقاز ترکیه در دانشگاه محقق اردبیلی رایز‌نی‌هایی برای همکاری‌های علمی بین طرفین دانشگاه‌ها انجام می‌شود.

همکاری دانشگاه محقق در زمینه علمی با دانشگاه
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدتقی آل‌ابراهیم گفت: دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان یکی از دانشگاه‌های مطرحی در سطح ملی و بین‌المللی به منظور ارتقای سطح خدمات علمی و ورود به عرصه نوین علمی با دانشگاه بین‌المللی قفقاز ترکیه وارد مذاکره شده و رایزنی‌هایی برای همکاری در زمینه علمی بین طرفین انجام می‌شود.
 
وی از سفر معاون و رئیس بین‌الملل دانشگاه قفقاز ترکیه به اردبیل و حضور در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و گفت: این سفر به جهت آشنایی با دانشگاه محقق اردبیلی و رایزنیهای علمی و بین‌المللی صورت گرفته است.
 
رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: به جهت عملیاتی کردن توافق بین دو دانشگاه مقرر شد در انتهای فروردین ماه همکاران و دانشجویانی که در حوزه قفقاز فعالیت می‌کنند در فستیوالی در دانشگاه قفقاز و با هزینه این دانشگاه شرکت نمایند که این مهم نیز در راستای تسریع روند همکاری بین دو دانشگاه حائز اهمیت خواهد بود.
 
آل‌ابراهیم همچنین با اشاره به رایزنی رئیس و تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی با معاون و رئیس بین‌الملل دانشگاه قفقاز ترکیه گفت: همکاران یا دانشجویانی که تمایل داشته باشند در این دانشگاه پروژه مشترک داشته باشند به صورت مادی و معنوی حمایت خواهند شد.
 
وی ادامه داد: حتی دانشجویانی که نه تنها در حوزه قفقاز، بلکه در سایر رشته‌های این دانشگاه می‌توانند به صورت مشترک با دانشگاه محقق اردبیلی فعالیت نمایند و مقرر شد دانشگاه قفقاز تاحد امکان از پروژه‌های مشترک حمایت کند.