جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

همکاری‌های بسیج و انجمن‌ اسلامی دانش‌آموزان اردبیل توسعه می‌یابد - خبر

 

 

همکاری‌های بسیج و انجمن‌ اسلامی دانش‌آموزان اردبیل توسعه می‌یابد

مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اردبیل گفت: همکاری‌های سازمان بسیج دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان اردبیل توسعه می‌یابد.

همکاری‌های بسیج و انجمن‌ اسلامی دانش‌آموزان اردبیل توسعه می‌یابد
ایرج نقی‌پور بعدازظهر امروز در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری با اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان اردبیل، اظهار کرد: نسل نوجوان و جوان کشور سرمایه ارزشمندی است که فعال شدن ظرفیت‌های نهفته آنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و توجه به آن  می‌تواند موجب رشد و پیشرفت جامعه شود.
 
وی به ظرفیت امیدبخش جوانان کشور در گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: با توجه به ضرورت حفظ و حراست از سنگر مدرسه، همکاری سازمان بسیج دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان اردبیل تقویت شده و توسعه می‌یابد.
 
مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه استان اردبیل بیان کرد: توانمندسازی دانش‌آموزان و مربیان در راستای وفاداری و حمایت آگاهانه از ارزش‌های اصیل اسلامی، توجه به آداب و سبک زندگی اسلامی ایرانی و مهارت‌افزایی دانش‌آموزان در دستور کار این دو تشکل قرار می‌گیرد.
 
نقی‌پور با اشاره به تاکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر تربیت دینی و اجتماعی دانش‌آموزان، یادآور شد: بسیج دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی از ظرفیت موثری برای اجرای سند تحول برخوردار است که باید از ظرفیت در مدارس در این زمینه بیش از پیش استفاده کرد.
 
امین صادقی، مسؤول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان اردبیل با تاکید بر لزوم توسعه همکاری‌ها، اظهار داشت: هدف‌گذاری برای جذب و آموزش مربیان و روحانیون آشنا به روحیه نوجوانان و جوانان برای تربیت دینی و انقلابی دانش‌آموزان در فضای حقیقی و مجازی، با همکاری و تعامل هر دو مجموعه اجرایی می‌شود.
 
وی گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان از آمادگی کامل برای همکاری و تعامل برای طراحی و اجرای برنامه‌های اثرگذار و جریان‌سازی فکری و فرهنگی در مدارس و کادرسازی برای انقلاب اسلامی همپای گام دوم انقلاب اسلامی برخوردار است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ایجاد تعامل، همکاری، وحدت رویه در برنامه استانی و شهرستانی، مشارکت دو طرف در اجرای یادواره‌های شهدای دانش‌آموز، اردوهای جهادی و راهیان نور، مشارکت در تولید محتوای تربیتی جهت استفاده در فضای مجازی، استفاده از ظرفیت مربیان برای ارتقای مهارت‌های دانش‌آموزی و تشویق و ترغیب آنان برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و دینی در مدارس از جمله موارد مطرح و مورد تاکید این تفاهم‌نامه بود.