سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | سه‌شنبه، ۷ تیر ۱۴۰۱

همکاران صداوسیمای مرکز اردبیل بار دیگر خوش درخشیدند - خبر

 

 

همکاران صداوسیمای مرکز اردبیل بار دیگر خوش درخشیدند

خانم پریسا صدائی آذر وآقای داور فرمانی همکاران ساعی رسانه استانی اردبیل توانستند در پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی برای بازی در نمایش "سیمرغ" جایزه اول زن ومرد را از آن خود کنند.

به گزارش دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز اردبیل ،خانم پریسا صدائی آذر وآقای  داور فرمانی جایزه اول بازیگری زن ومرد را از آن خود کردند. این نمایش با دریافت هفت جایزه و سه عناوین کسب شده نمایش سیمرغ به کارگردانی اکبر صادقی و نوشته محمود مهدوی، در پانزدهمین جشنواره سراسری رضوی موفق با کسب هفت جایزه و سه کاندیداتوری شد.

جایزه اول کارگردانی

جایزه اول بازیگری زن

جایزه اول بازیگری مرد

جایزه دوم بازیگری مرد

جایزه دوم نویسندگی

جایزه بهترین موسیقی

جایره بهترین پوستر

کاندیدای بهترین طراحی نور

کاندیدای بهترین طراحی صحنه

کاندیدای بهترین طراحی لباس.

 

نمایش سیمرغ با کسب جوایز اصلی جشنواره رضوی، به جشنواره تئاتر فجر معرفی شد.ه کاندیداتوری برای رقابت در جشنواره تئاتر فجر در سال جاری معرفی شد.

. آقایان نصرالله قادری، فرهاد قائمیان، یعقوب صدیق جمالی، حجت الاسلام عباس عباس‌زاده و سعید رضا نژاد اعضای هیئت انتخاب پانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی هستند.

 

محورهای این جشنواره شامل سبک زندگی وسیره امام رضا (ع)، رفتار اجتماعی مبتنی بر الگو گیری از سیره امام رضا (ع)، توصیه و تأکید بر اخلاق رضوی، پرداختن به مفاهیم عالیه در فرهنگ رضوی با نگاه به مصادیق اجتماعی، نگاه به جایگاه پایتخت تشییع جهان اسلام (تبریز)، سیره امام رضا (ع) در اشعار شعرا، نگاه عرفا و ادبای ایران به خصوص آذربایجان، است