جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

همایش پیاده‌روی جاماندگان کربلا در خلخال - خبر

 

 

همایش پیاده‌روی جاماندگان کربلا در خلخال

همزمان با روز اربعین حسینی با حضور مردم ولایتمدار و حسینی خلخال مراسم پیاده‌روی جاماندگان از کربلا و قرائت زیارت اربعین در جوار شهدای گمنام خلخال برگزار شد.

همایش پیاده‌روی جاماندگان کربلا در خلخال

پیش از ظهر امروز در حالی که هوای سرد و برفی در خلخال حاکم بود مردم حسینی و عزادار خلخال در سالروز اربعین حسینی با حضور در خیابان‌های خلخال راهپیمایی عظیم جاماندگان از کربلا را برگزار کردند.

در این همایش پیاده‌روی جاماندگان کربلای حسینی که در خلخال به همت معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه خلخال و اهالی با عزاداری و سینه‌زنی در سوگ سید و سالار شهیدان در اربعین حسینی همراه بود شرکت‌کنددگان در سوگ شهدای کربلا اشک ماتم ریختند.

اهالی خلخال از میدان معلم تا حسینیه شهدای گمنام خلخال راهپیمایی کرده و در حسینیه شهدای گمنام به یاد سید و سالار شهیدان زیارت اربعین را قرائت و مراسم مدیحه‌سرایی در این مکان برگزار شد.

امام جمعه موقت خلخال در مراسم اربعین حسینی در حسینیه شهدای گمنام خلخال با اشاره به اهمیت اربعین حسینی بر پاسداشت قیام خونبار عاشورا تاکید کرد.

حجت‌الاسلام سید محسن محسنی بیان کرد: قیام آن حضرت زمینه‌ساز حرکت جهانی علیه مستکبران و منحرفان از دین الهی شده تا در بهترین شرایط مبارزه با جبهه باطل شکل بگیرد.

در مناطق مختلف شهر خلخال نیز مراسم نذر و احسان در اربعین حسینی در منازل و مساجد برپا بود و اهالی مناطق مختلف شهر خلخال با حضور در مساجد به صورت دسته جمعی از زائران و عزاداران امام حسین(ع) با غذای گرم و آش پذیرایی کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، پرچم متبرک حضرت سیدالشهدا(ع) امروز مورد زیارت عاشقان آن حضرت در حسینیه شهدای گمنام خلخال قرار گرفت.