جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

همایش علمداران در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

همایش علمداران در اردبیل برگزار می‌شود

مسئول قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه زهرا(س) استان اردبیل گفت: نخستین همایش علمداران؛ طرح تکریم خادمین معرفتی انقلاب حسینی(ع) در اردبیل برگزار می‌شود.

همایش علمداران در اردبیل برگزار می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسن‌زاده گفت: یکی از درخواست‌های مقام معظم رهبری از گردانندگان مراسمات عزاداری امام حسین(ع)، تلفیق عمیق و همیشگی عقل و عاطفه است چنانچه ایشان می‌فرمایند «اولاً اساس حرکت عمومی تشیع علاوه بر منطق قوی بر عواطف بود،. از روز اول تا امروز در کنار عقل، عشق حضور جدی داشت؛ برای همین هم حرکت تشیع نابود نشد یعنی از بین نرفت. منطق قوی است، یعنی صرف عواطف نیست.»
 
وی افزود: اهل بیت(ع) و مخصوصا امام حسین (ع) و منسوبین ایشان نقش ویژه‌ای را در سیستم تربیتی مردم آذری زبان به ویژه مردم منطقه اردبیل داشته و دارند که بر همین اساس قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه زهرا(س) استان اردبیل برای احیای منابر و ارتقای آموزه‌های معرفتی در ماه محرم؛ به اجرای چندین برنامه هم راستا پرداخت.
 
مسئول قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه زهرا(س) استان اردبیل گفت: شناسایی هیئت امنا و مساجدی که ظرفیت استقرار و سخنرانی روحانی قبل از مراسم عزاداری را دارند و هماهنگی با این هیئت امناها در حدود 120 مسجد، شناسایی و برگزاری جلسات مختلف با روحانیون و درخواست از این افراد برای حضور در منابر محرم به تعداد 100 نفر و برگزاری سخنرانی روحانیون قبل از عزاداری در 120 مسجد از جمله این برنامه‌ها بوده است.
 
حسن‌زاده بیان کرد:‌ مهمترین موضوعات مطرح شده در این سخنرانی‌ها شامل ولایت اهل بیت، سبک زندگی شهدا، موضوعاتی در رابطه با خانواده، موضوعات حماسی و بصیرتی، انقلاب اسلامی، سبک زندگی اسلامی، نقش محرم در مبارزه با خرافات و مبارزه با استکبار بوده است.