رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

همایش شیرخوارگان حسینی در استان اردبیل برگزار می‌شود‌ - خبر

 

 

همایش شیرخوارگان حسینی در استان اردبیل برگزار می‌شود‌

مسئول هیئت رزمندگان اسلام ‌اردبیل گفت: طبق رسم هر ساله همزمان با سراسر کشور همایش «شیرخوارگان حسینی» در نقاط مختلف استان ‌برگزار می‌شود.

همایش شیرخوارگان حسینی در استان اردبیل برگزار می‌شود‌
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی حسن‌زاده صبح امروز در جلسه تشریح برنامه‌های همایش شیرخوارگان حسینی در اردبیل اظهار داشت: طبق رسم هر ساله همزمان با سراسر کشور همایش «شیرخوارگان حسینی» در نقاط مختلف استان اردبیل برگزار می‌شود که تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام یافته است.
 
وی با اشاره به این که برگزاری این همایش در 5 نقطه شهرستان اردبیل در نظر گرفته شده است بیان کرد: اصلی‌ترین برنامه در ورزشگاه حسین رضازاده با حضور 12 هزار نفر برگزار می‌شود که نخستین جمعه ماه محرم مصادف با 6 ماه محرم از ساعت 9 صبح در نظر گرفته شده است.
 
مسئول هیئت رزمندگان اسلام استان اردبیل گفت: دیگر اماکن برگزار کننده این همایش مسجد جامع شام اسبی، امامزاده سید عبدالعزیز نیار، مسجد جامع گلمغان و امامزاده سید صدرالدین است و مهم‌ترین هدف ما تمرکززدایی و بسط دادن این برنامه‌ها در تمام نقاط شهر بوده تا همه مادران و فرزندانشان از معنویت این مراسم بهره ببرند.
 
حسن‌زاده تصریح کرد: برگزاری این برنامه‌ فقط به مرکز استان بسنده نکرده و سایر شهرستان‌ها این مراسم معنوی را برگزار می‌کنند که مصلی‌ها و امامزادگان برگزار کننده این مراسم خواهد بود و برنامه‌های برگزار شده مداحی و سخنرانی با موضوع سبک زندگی ائمه اطهار(ع) و برپایی خیمه‌های مشاوره است.
 
وی از قرائت  عهدنامه‌ای با زبان مادران برای بستن عهد برای تربیت فرزندانی به عنوان سربازان امام زمان(عج) نیز بیان کرد: تربیت فرزندانی که راه و منش اهل بیت(ع) را در پی بگیرند هدف اصلی ما است و در این زمینه انتظار ما از مادران بسیار بالاست به خصوص در شرایطی که دشمنان برای منحرف سازی فرزندان ما شب و روز ندارند.