جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

همایش روز جهانی سالمندان در اردبیل - خبر

 

 

همایش روز جهانی سالمندان در اردبیل

درگرامیداشت 9 مهرماه روز جهانی سالمندان ،همایش گرامیداشت پیشکسوتان و مدافعان حقوقی سالمندان در سالن ولایت اردبیل برگزار شد.

همایش روز جهانی سالمندان در اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیر کل سازمان بهزیستی استان اردبیل گفت: میانگین جمعیت سالمندان استان اردبیل بالاتر از میانگین کشوری است و باید با برنامه ریزی مناسب و ایجاد زیرساخت ها خدمات رسانی برای سالمندان را افزایش دهیم
بهزاد ستاری اظهار داشت: 3 و 9 دهم درصد از جمعیت استان بالای 60 سال سن دارند که از این میان 51 درصد خانم ها و 49 درصد آقایان هستند که این میزان از میانگین کشوری که 2 و 9 دهم درصد است بالاتر می باشد.
وی افزود: در سال 1430، 25 میلیون از جمعیت کشور بالای 60 سال خواهند بود که 30 درصد جمعیت کشور را تشکیل خواهند داد.
مدیر کل سازمان بهزیستی استان اردبیل گفت: 120 هزار سالمند بالای 60 سال هستند که شهرستان خلخال با 13 درصد پیرترین شهرستان و پارس آباد با 5 درصد سالمند بالای 60 سال به عنوان جوان ترین شهرستان هستند.
ستاری تصریح کرد: با توجه به آمارهای موجود و شتاب زیاد رشد نرخ جمعیت سالمندان باید از هم اکنون زیرساخت های لازم را فراهم سازیم تا در آینده بتوانیم خدمات مناسبی را برای سالمندان عزیز ارائه دهیم.
وی گفت: در حال حاضر در سطح استان 4 مرکز نگهداری سالمندان به صورت شبانه روزی و دو مرکز نیز به صورت روزانه در حال ارائه خدمات برای سالمندان هستند.