جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

همایش بزرگ بسیج مداحان استان برگزار شد - خبر

 

 

همایش بزرگ بسیج مداحان استان برگزار شد

در آستانه ماه محرم الحرام همایش بزرگ بسیج مداحان استان به همت سپاه حضرت عباس(ع) استان و همکاری برخی از نهاد های فرهنگی در سالن ولایت سپاه حضرت عباس(ع) استان برگزار شد.

همایش بزرگ بسیج مداحان استان برگزار شد

 در این همایش آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) مقام بزرگ و هدیه نفیس الهی است که نصیب ما شده است اظهار داشت: دشمنان اسلام با ترفند ها و برنامه های مختلف از جمله ماهواره ها و شبکه های اجتماعی بدنبال تحریف و تقلیل این مکتب در حد یک موضوع قبیله ای و بیگانه کردن نسل جوان ما با این نهضت جهانی هستند.

 وی در آسیب شناسی عزاداری های مجالس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بخشی از آسیب ها را مربوط به مداحان و شاعران دانست و گفت: یک مداح و یا یک شاعر باید متوجه جایگاه و رسالت سنگین خود بوده و در استخدام کلمات و جملات مناسب نهایت دقت را داشته باشد.

آیت الله عاملی برپایی مجالس عزاداری و ریختن اشک ماتم در مظلومیت امام حسین(ع) و پیدا کردن سنخیت با اخلا و مرام سیدالشهداء حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را از دیگر ضروریات عزاداری دستگاه امام حسین(ع) دانست و خاطر نشان کرد: سر فصل تمام اخلاقیات در کاروان امام حسین(ع) به چشم می خورد و ما باید بدنبال تشریح ابعاد مختلف و نهادینه کردن این اخلاقیات در جامعه باشیم.

در ابتدای این همایش سردار با بازاده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان از مداحان و شعرای حسینی حاضر در این همایش به عنوان عصاره و منتخبین مردم ولایی و عاشورایی استان یاد کرد و افزود: فرزندان خطه سبلان که زیر پرچم امام حسین(ع) و یار با وفایش حضرت ابوالفضل العباس(ع) بزرگ شده اند روزی در شرایط سخت به ندای امام راحل لبیک گفته و برای دفاع از میهن اسلامی 8سال عاشورایی جنگیدند.

وی تصریح کرد: امروز هم جنگ با کفر و دشمنان اسلام هزاران کیلومتر آن طرف از مرزهای ایران اسلامی ادامه دارد در غلب جبهه مقاومت ادامه دارد که حمایت مادی و معنوی از این عزیزان وظیفه همگانی است. مداحی و شعر خوانی از دیگر بخش های این همایش بود.