رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

همایش «احلی من العسل» در اردبیل برگزار شد - خبر

 

 

همایش «احلی من العسل» در اردبیل برگزار شد

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: همزمان با سراسر کشور همایش «احلی من العسل» در حسینیه ثارالله اردبیل با حضور بیش از دو هزار نفر از دانش‌آموزان برگزار شد.

همایش «احلی من العسل» در اردبیل برگزار شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت‌الاسلام احمد علی‌نسب پیش از ظهر امروز در همایش «هلی من العسل» در اردبیل اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور همایش «احلی من العسل» با حضور بیش از دو هزار نفر از دانش‌آموزان اردبیلی در حسینیه ثارالله سپاه حضرت عباس(ع) اردبیل برگزار شد.
 
وی با بیان اینکه ان همایش ملی به یاد نوجوان 13 ساله دشت کربلا حضرت قاسم(ع) برگزار شد، تصریح کرد: ترویج ولایت‌پذیری در بین نوجوانان با تاسی از این نوجوان 13 ساله دشت کربلا و نیز ترویج فرهنگ عاشورایی و تبیین اهداف قیام امام حسین(ع) در بین شرکت‌کنندگان از مهمترین اهداف برگزاری این همایش بوده که تلاش کردیم تا در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهیم.
 
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل بیان کرد: عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به حضرت سیدالشهدا(ع) بود که وقتی امام حسین(ع) پرسیدند که مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان 13 ساله در جواب گفت مرگ در نزد من شیرین‌تر از عسل است و این همایش در زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورایی برگزار می‌شود.
 
علی‌نسب افزود: با توجه به اینکه دوره نوجوانی از اهمیت به‌سزایی برخوردار بوده باید تلاش کنیم تا در این دوراه نسبت به ترویج آموزه‌های دینی در بین این قشر اقدامات گسترده‌ای انجام دعهیم که برگزری این همایش در بین دانش‌آموزان می تواند نقش به‌سزایی در این زمینه داشته باشد.