جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

هلال احمر اردبیل به بیش از ۲۹ هزار نفر خدمات بهداشتی داد - خبر

 

 

هلال احمر اردبیل به بیش از ۲۹ هزار نفر خدمات بهداشتی داد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: اعضای جمعیت هلال احمر این استان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به ۲۹ هزار و ۸۹۰ نفر از عزاداران حسینی خدمات بهداشتی دادند.

هلال احمر اردبیل به بیش از ۲۹ هزار نفر خدمات بهداشتی داد

رامین معبودی اظهارداشت: اعضای جمعیت هلال احمر استان با حضور در ۴۹ هیات عزاداری حسینی بر اجرای صحیح دستورالعمل‌های مقابله با شیوع بیماری کرونا نظارت کردند.

او افزود: این نظارت‌ها در راستای اجرای طرح نذر سلامت با عنوان خادمان حسینی هلال انجام می‌شود و این خدمات توسط ۷۸ تیم متشکل از ۱۹۴ نفر از اعضا با بکارگیری و استقرار ۲۶ دستگاه خودروی امدادی در ۱۰ شعبه استان انجام گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه این نهاد در روز تاسوعا و عاشورا ۱۰ هزار و ۱۷۰ عدد ماسک در بین عزاداران حسینی توزیع کرده است، ادامه داد: برای ۲۹ هزار و ۸۹۰ نفر هم ۷۹ لیتر محلول ضدعفونی کننده به صورت دستی و تونل مه‌پاش استفاده کرده‌اند.

معبودی با بیان اینکه اعضای جمعیت هلال احمر استان با حضور در هیات‌ها به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و رعایت بهداشت می‌پردازند، گفت: استفاده از ظرفیت خیرین در توسعه فرهنگ نذر ماسک، لوازم بهداشتی و تهیه اقلام مورد نیاز شعب از این طریق، استفاده از پتانسیل‌های رسانه‌های استانی برای آگاه‌سازی و استفاده از ظرفیت‌های مجازی در انتشار نکات بهداشتی از جمله برنامه‌های هلال احمر در این طرح است.