رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

هفته دولت - خبر

 

 

هفته دولت

دوم تا هشتم شهریور هر سال در تقویم رسمی کشوربنام هفته دولت نامگذاری شده است .

 

 هفته دولت فرصتی برای تقدیر از دولتمردان خدمتگزار  هفته دولت فرصتی برای تقدیر از دولتمردان خدمتگزار  هفته دولت فرصتی برای تقدیر از دولتمردان خدمتگزار  هفته دولت فرصتی برای تقدیر از دولتمردان خدمتگزار   

 

شهیدان رجایى و باهنر تشکیل دهندگان نخستین دولت ارزشی ایران پس از انقلاب اسلامی بودند. این دولت پس از فرار بنى صدر به خارج از کشور، در سال 1360 تشکیل شد و شهیدان رجایی و باهنر در مدت کوتاه مسئولیت خود به الگوی دولتمردان مردمی و ساده زیست تبدیل شدند که خدمتگزاری بی منت به مردم را در الویت زندگی خود قرار داده بودند.

دولت شهید رجایی، در آن دوره بحرانی با کمال صداقت حداکثر تلاش و کوشش خود را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب اسلامی به کار بست . در عصر حاضر شایسته است که مسوولان همواره تفکر و تدبر کنند که چگونه راه بزرگان شهیدی چون باهنر و رجایی را پیموده و با خلوص نیت به مردم خدمت کنند.

هفته دولت، فرصتى است تا اندکی تامل کنيم و به آن چه در گذر شتابزده زمان پنهان مانده، نظر افکنيم. بايد رنج و تلاش مسوولان متعهد کشور را ارج نهيم، خدمت هاى ناديدنى دولت مردان خدمتگزار و صاحب منصبان درد آشنا را سپاس گوييم و به همه تلاش گران و زحمت کشان نظام جمهورى اسلامى خسته نباشيد بگوييم.

 مسلم است که همراهى ملت با دولت و پشتیبانى آحاد مردم از آن، از عوامل ثبات دولت و اقتدار نظام اسلامی است و این رابطه، تا هنگامى که دولت یک دولت ارزشى و خدمت گزار باشد، پایدار خواهد بود.

  امام خمینى (ره)؛ رهبر کبیر انقلاب، دورى مسؤولان ایران اسلامى را از رفاه و تجملات و ثروت ها، لطف الهى دانسته و مى فرماید:" اگر یک حکومتى، ارزشهایش ارزشهاى انسانى، اخلاقى و اسلامى باشد (و) بخواهد خدمت به نوع خودش بکند و خودش را خدمت گزار بداند، قهراً ملت با اوست و قهراً یک قدرت خارجى نمیتواند او را تحت تاثیر قرار بدهد."

امسال در استان اردبیل حدود 370 طرح عمرانی با اعتبار سه هزار و 200 میلیون ریال در طول هفته دولت در مناطق مختلف استان به بهره برداری می رسد.

ما نیز به سهم خود در این فرصت از تلاش مسوولان قدردانی می کنیم و به همه تلاش گران و زحمت کشان نظام جمهورى اسلامى خسته نباشید می گوییم.

  منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل