سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

هفته ای سرد با بارش برف و باران برای اردبیلی ها - خبر

 

 

هفته ای سرد با بارش برف و باران برای اردبیلی ها

هفته‌ای سرد همراه با بارش باران و برف در سطح استان اردبیل پیش بینی می‌شود.

هفته ای سرد با بارش برف و باران برای اردبیلی ها

به گزارش خبرگزاری صداوسیما سیاوش محمدی، سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل با اشاره به کاهش دمای هوا، بارش باران و برف در سطح استان اردبیل گفت: از روز دوشنبه 2 اردیبهشت سامانه سرد و بارشی دیگری در استان فعال می شود که با فعالیت این سامانه مجدداً ضمن کاهش محسوس دمای هوا ، بارش بصورت باران (در مناطق شمالی استان) و برف (در مناطق مرکزی و جنوبی استان) پیش بینی می‌شود.

وی افزود: بارش از عصر دوشنبه تا قبل ازظهر روز سه شنبه در بیشتر مناطق استان قابل ملاحظه خواهد بود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل در طول شب و اوایل صبح‌ها (بویژه در روز‌های سه شنبه و صبح چهارشنبه) دمای هوا تا 4 تا 6 درجه سلسیوس زیر صفر کاهش خواهد یافت.

محمدی همچنین به کشاورزان استان اردبیل توصیه کرد تا تمهیدات لازم جهت سوزاندن کاه و کلش و مواد مناسب برای ایجاد دود در اطراف باغات میوه به منظور جابجایی هوا ، استفاده از دستگاه‌های جلوگیری از سرمازدگی مانند مولد باد، بخاری‌های بادی و چاهک معکوس و استفاده از سایر روش‌های فنی مقابله با کاهش سرمازدگی را رعایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای کاهش خسارات ناشی از سرمازدگی ، تنظیم دما در تاسیساتی مانند گلخانه‌ها، مرغداری‌ها ، دامداری‌ها و انبار‌ها ضروری است . همچنین لازم است که موارد ایمنی در استفاده از ماشین آلات کشاورزی ، جابجایی کندو‌ها و کنترل دمای آنها، کنترل و کاهش غذادهی در استخر‌های پرورش ماهی رعایت شوند.

وی افزود: با توجه به رخداد کاهش محسوس دما و اوج شدت دمای منفی در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در بازه زمانی 2 شب الی 6 صبح، اولویت مقابله با سرمازدگی در روز‌ها و ساعات ذکر شده بیشتر مورد تاکید است.