رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

هفته‌ای سرد همراه با بارش باران و برف در اردبیل پیش بینی می‌شود - خبر

 

 

هفته‌ای سرد همراه با بارش باران و برف در اردبیل پیش بینی می‌شود

سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل گفت: هفته‌ای سرد همراه با بارش باران و برف در سطح استان اردبیل پیش بینی می‌شود.

هفته‌ای سرد همراه با بارش باران و برف در اردبیل پیش بینی می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سیاوش محمدی، سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل افزود: پیرو اطلاعیه و اخطاریه صادره هواشناسی استان، طی ۲۴ ساعت گذشته (تا ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز شنبه ۳۱ فروردین) بارش باران و برف در سطح استان رخ داد که بیشترین بارش از شهرستان بیله سوار با ۲۴ و ایستگاه بارانسنجی شورگل با ۴۲ میلیمتر به ثبت رسید و بیشترین ارتفاع برف نیز از ایستگاه مجره (خلخال) با ۲۸ و آلوارس (سرعین) با ۲۰ سانتیمتر به ثبت رسیده است.
 
وی تصریح کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی، با ادامه فعالیت سامانه سرد و بارشی ضمن کاهش دمای هوا، بارش باران و برف در سطح استان اردبیل تا عصر امروز شنبه ۳۱ فروردین تداوم خواهد داشت.
 
سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل افزود: در روز یکشنبه تنها در برخی مناطق بارش پراکنده باران و برف انتظار می‌رود.
 
محمدی بیان کرد: از روز دوشنبه ۲ اردیبهشت سامانه سرد و بارشی دیگری در استان فعال خواهد شد که با فعالیت این سامانه مجدداً ضمن کاهش محسوس دمای هوا، بارش بصورت باران (در مناطق شمالی استان) و برف (در مناطق مرکزی و جنوبی استان) پیش بینی می‌شود.
 
وی گفت: بارش از عصر دوشنبه تا قبل ازظهر روز سه شنبه در بیشتر مناطق استان قابل ملاحظه خواهد بود.
 
سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل اظهار داشت: در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل در طول شب و اوایل صبح‌ها (بویژه در روز‌های سه شنبه و صبح چهارشنبه) دمای هوا ۴ تا ۶ درجه سلسیوس زیر صفر خواهد رفت.