جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

هشدار رویش 35 کشور جدید در خاورمیانه - خبر

 

 

هشدار رویش 35 کشور جدید در خاورمیانه

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: با حمایت آمریکا 35 کشور جدید در خاورمیانه با راه حل تجزیه در منطقه در حال زایش است.

هشدار رویش 35 کشور جدید در خاورمیانه

 آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل از جامعه پزشکی اردبیل و موسسه ریحانه که با 24 پزشک فوق تخصص، متخصص و پزشک عمومی در سالروز شهادت امام صادق (ع) برای پنجمین سال در مناطق سنی‌نشین استان اردبیل به معالجه رایگان و تحویل مجانی دارو اقدام کردند قدردانی و از صدا و سیما به خاطر پخش این برنامه فاخر از شبکه سه کشور تشکر کرد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری این اقدام پزشکان را نشان شایستگی ویژه جامعه پزشکی استان اردبیل دانست و گفت: این اقدام تجلی تعهد و حس بالای انسان‌دوستی در جامعه پزشکی استان اردبیل است و می‌تواند در کشور به عنوان یک الگوی موفق مورد اقتدا قرار گیرد.

عاملی همچنین این اقدام را حرکتی مهم در ایجاد وحدت بین شیعه و سنی و خنثی ساختن کید دشمنان که چشم به تفرقه امت دوخته‌اند، دانست.

وی با اشاره به سخنان رئیس ستاد ارتش آمریکا که گفته تجزیه تنها راه حل عراق است، تصریح کرد: این سخن دقیقا بیانگر مقصد بسیار شوم آمریکایی‌ها از تحرکات آنها در منطقه خاورمیانه است و دقیقا به خاطر رسیدن به این مقصد شوم می‌گویند ایران نباید در عراق و سوریه حضور داشته باشد و ایران باید سیاست منطقه‌ای خود را تغییر دهد.

امام جمعه اردبیل افزود: اگر حضور استشاری ایران در عراق و سوریه نبود این دو کشور قطعا تا به حال تجزیه شده بودند.

عاملی راهکار غرب برای تجزیه کشورها را بالا بردن تلفات از طرفین درگیری و رضایت از سر ناچاری آنها به تجزیه عنوان کرد و ادامه داد: همچنان که در سودان بعد از کشته شدن 2 میلیون نفر با سلاح‌های اسرائیلی آنها را به تجزیه سودان وادار کردند و فردای تجزیه سودان، اسرائیل در سودان جنوبی پایگاه نظامی برپا کرد.

وی با اشاره به انتقال ارمنی‌های سوریه به قره‌باغ اشغال شده که به معنی نقض حاکمیت و تمامیت ارضی آذربایجان است، ضرورت جدایی قره‌باغ از آذربایجان را از برنامه‌های قطعی آمریکا و اروپا دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نماینده ولی‌فقیه در استان از وزیر دفاع آذربایجان که اخیراً در جمع سربازان جبهه قره‌باغ گفته ما فقط با تقویت اعتقادات معنوی و مذهبی قادر به بازپس‌گیری قره‌باغ هستیم تجلیل کرد و آن را بارقه امید برای برگرداندن قره‌باغ دانست.