سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

هشدار در مورد آتش‌سوزی جنگل و مراتع استان اردبیل - خبر

 

 

هشدار در مورد آتش‌سوزی جنگل و مراتع استان اردبیل

اداره کل مدیریت بحران استانداری اردبیل ضمن هشدار نسبت به احتمال آتش‌سوزی جنگل‌ها، مراتع و مزارع کشاورزی استان به دستگاه‌های امدادی برای پیشگیری و مقابله با هرگونه حادثه‌ای اعلام آماده‌باش داد.

هشدار در مورد آتش‌سوزی جنگل و مراتع استان اردبیل

این اداره کل چهارشنبه شب همچنین شهروندان استان و گردشگران را به رعایت موارد ایمنی به هنگام حضور در مناطق جنگلی، مراتع و گردشگاه‌ها توصیه کرد.

اداره کل مدیریت بحران استانداری اردبیل از شهروندان و مسافران خواست تا از روشن کردن آتش در داخل جنگل‌ و مراتع اجتناب کرده و در مواقع ضروری از سطوح بدون پوشش گیاهی استفاده و  اجاق را با سنگ محصور کنند.

همچنین شهروندان و مسافران پس از استفاده از آتش نسبت به خاموش شدن آن مطمئن شده و هیچ‌گاه خاکستر اجاق و ‌منقل را بدون اطمینان از خاموش شدن کامل آن در جنگل و مراتع رها نکنند.  

بر اساس توصیه این اداره کل، مسافران و گردشگران  از انداختن ته سیگار یا چوب کبریت استفاده شده در طبیعت و مکان‌های مستعد آتش‌سوزی خودداری کرده و از آتش و مشعل به عنوان منبع روشنایی در جنگل‌ها و مراتع بویژه در هنگام پیاده‌روی شبانه استفاده نکنند.   

خودداری از حرکات نمایشی ، تفریحی و بازی کودکان با آتش در مناطق جنگلی و مرتعی،  اجتناب از رهاسازی مواد شیشه‌ای و اشیای مشابه در داخل جنگل‌ و مراتع ، خودداری کشاورزان از سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی در مزارع و عدم توقف خودرو با موتور داغ در مناطق مستعد آتش‌سوزی از دیگر توصیه‌های  اداره کل مدیریت بحران استانداری اردبیل به مسافران و گردشگران می‌باشد.