سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

هشدار دادستان اردبیل به شایعه‌سازان و انتشاردهندگان اخبار کذب - خبر

 

 

هشدار دادستان اردبیل به شایعه‌سازان و انتشاردهندگان اخبار کذب

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: با شایعه‌سازان و انتشاردهندگان اخبار کذب در فضای مجازی به‌شدت برخورد می‌کنیم.

هشدار دادستان اردبیل به شایعه‌سازان و انتشاردهندگان اخبار کذب

سید عبدالله طباطبایی اظهار کرد: بر اساس قانون، انتشار اخبار کذب در فضای مجازی و حقیقی جرم است و  با شایعه‌سازان و انتشاردهندگان اخبار کذب در فضای مجازی استان به‌طور جدی برخورد می‌شود.

وی با اشاره به رصد فضای حاکم بر استان، بیان کرد: دادستانی مرکز استان به شایعه‌سازان و انتشاردهندگان اخبار کذب هشدار می‌دهد که در صورت مشاهده انتشار شایعه و اخبار کذب در فضای مجازی به‌صورت جدی با متخلفان برخورد می‌کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل تصریح کرد: در روزهای گذشته افرادی در برخی از شهرستان‌های استان در فضای مجازی با انتشار شایعه تعطیلی جایگاه‌های سوخت در استان، موجب شلوغی و ازدحام در جایگاه‌های سوخت تعدادی از شهرستان‌های استان شده بودند که شناسایی این افراد در دستور کار قرار گرفته است.

طباطبایی با تأکید بر لزوم دقت و حساسیت در انتشار اخبار ویروس کرونا، افزود: مردم فهیم استان به شایعات موجود در فضای مجازی دقت نکنند و اخبار مرتبط با ویروس کرونا را از مراجع رسمی ازجمله صداوسیما و خبرگزاری‌های رسمی پیگیری کنند.

وی با تأکید بر لزوم ارائه مستندات کافی برای اخبار منتشرشده، گفت: در روزهای اخیر تعدادی از منتشرکنندگان اخبار مرتبط با ویروس کرونا در فضای مجازی استان به دادسرای مرکز استان احضار شدند که به علت عجز از ارائه مستدات کافی و عدم قید منابع و مراجع قانونی، با آنان برخورد قانونی شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل بیان کرد: انتشار خبر در مورد موضوع ویروس کرونا باید از مراجع و منابع رسمی و قانونی باشد و نباید درج خبر در این موضوع بدون قید منبع و مرجع مشخص باشد.