جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

هشت هزار فقره کارت سلامت برای رانندگان استان اردبیل صادر شد - خبر

 

 

هشت هزار فقره کارت سلامت برای رانندگان استان اردبیل صادر شد

رییس اداره حمل و نقل کالای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: امسال هشت هزار فقره کارت سلامت برای رانندگان حمل و نقل عمومی مسافری و باری این استان صادر شد.

هشت هزار فقره کارت سلامت برای رانندگان استان اردبیل صادر شد
وحید میـرمحمدی روز یکشنبه افزود: سه مرکز تخصصی طب‌کار در استان جهت انجام معاینات پزشکی رانندگان ناوگان مسافری و باری درحال فعالیت هستند.
 
به گفته وی، در این مراکز آزمایشاتی از قبیل بینایی‌سنجی، شنوایی‌سنجی، روانشناسی، معاینات پزشکی بالینی فرد نظیر فشار خون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قند خون، چربی خون جهت بررسی سلامت رانندگان انجام می‌شود.
 
او اضافه کرد: اخذ کارت صحت و سلامت از جمله شرایط بسیار مهم داشتن کارت هوشمند برای فعالیت حرفه‌ای رانندگان در بخش حمل و نقل جاده‌ای است.
 
میرمحمدی افزود: رانندگان ناوگان باری و مسافری استان برای اخذ کارت سلامت باید با در دست داشتن  معرفی‌نامه از مراکز صدور کارت هوشمند به مراکز طب کار سلامت شغلی رانندگان واقع در شهرستان‌های اردبیل و پارس‌آباد مراجعه کنند.
 
وی با اشاره به فعالیت ۱۴۱ شرکت حمل و نقل کالا و مسافـر با بیش از هشت هزار و ۸۹۹ دستگاه ناوگان مسافری و باری در استان گفت: ۱۳ هزار و ۷۹۶ راننده در بخش حمل و نقل کالا و مسافری استان فعالیت می‌کنند.