سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

هشتمین نمایشگاه یاس کبود در شهرستان پارس‌آباد افتتاح شد - خبر

 

 

هشتمین نمایشگاه یاس کبود در شهرستان پارس‌آباد افتتاح شد

هشتمین نمایشگاه یاس کبود با حضور نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در محل کانون علامه طباطبایی پارس‌آباد افتتاح شد.

هشتمین نمایشگاه یاس کبود در شهرستان پارس‌آباد افتتاح شد
دیشب به مناسبت ایام فاطمیه هشتمین نمایشگاه فرهنگی‌ مذهبی یاس کبود با حضور آیت‌الله سید حسن عاملی، مسئوولان محلی و اقشار مختلف مردم در جهت ترویج فرهنگ فاطمی در کانون علامه طباطبایی پارس‌آباد افتتاح شد.
 
حجت الاسلام عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در افتتاح این نمایشگاه ضمن تسلیت ایام فاطمیه و تشکر از بانیان این نمایشگاه اظهار کرد: مجلس حضرت زهرا (س) مایه وحدت شیعه و اهل تسنن می‌باشد و نقطه اشتراک اهل سنت با تشیع حضرت فاطمه زهرا (س) است و هر کس در سنت پیامبر (ص) تبعیض قائل شود گرفتار هوای نفس است.
 
وی در وصف حضرت زهرا(س) و جایگاه زن از دیدگاه اسلام و اهل بیت پرداخت و گفت: بانوان اسلام باید حضرت زهرا (س) را به عنوان الگوی خودشان بدانند چرا که حضرت محمد مصطفی(ص) دست حضرت فاطمه را می‌بوسید  و می‌فرمود بوی بهشت را از فاطمه می‌گیرم.
 
حجت الاسلام سعید رشادی، امام جمعه شهرستان پارس‌آباد در افتتاح این نمایشگاه تصریح کرد: با توجه به اینکه هرساله بر شور و شوق نمایشگاه یاس کبود افزوده می‌شود خواستار مکان دایمی برای این نمایشگاه هستیم.
 
عادل منافی، مسؤول اجرایی این نمایشگاه، گفت: در این نمایشگاه که کاملا مردمی است ماکت‌هایی از قبرستان بقیع، باغ فدک، اهدای لباس عروسی حضرت فاطمه (س) به فقیر، غرفه قرائت قرآن، چاهی که حضرت علی (ع) در آن درد دل می‌کرد، محل غسل حضرت فاطمه(س) و صحنه‌هایی دیگر به تصویر کشیده شده است.
 
به گزارش خبرنگار فارس، در این نمایشگاه که قسمتی از آن به حسینیه اختصاص داده شده، از امشب به مدت ۱۲ شب مجلس سخنرانی و عزاداری برپا خواهد بود و عموم علاقمندان می‌توانند در آن شرکت کنند.