سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

هزینه 500 میلیون تومانی شورای شهر سرعین در احداث زمین فوتبال بی‌نتیجه بوده است - خبر

 

 

هزینه 500 میلیون تومانی شورای شهر سرعین در احداث زمین فوتبال بی‌نتیجه بوده است

رئیس هیأت فوتبال شهرستان سرعین گفت: 500 میلیون تومانی که شورا و شهرداری سرعین برای احداث زمین چمن فوتبال هزینه کردند هیچ نتیجه و ثمری نداشته و این فضا قابل بهره‌برداری نیست.

هزینه 500 میلیون تومانی شورای شهر سرعین در احداث زمین فوتبال بی‌نتیجه بوده است

رضا آستانی اظهار کرد: شورا و شهرداری سرعین بدون توجه به آخرین استانداردها در احداث زمین چمن فوتبال به شکل غیراستاندارد و نامناسب اقدام به راه‌اندازی یک زمین چمن نامطلوب کردند به طوری که باید گفت 500 میلیون تومان منابع این مردم و بیت‌المال را به معنای واقعی هدر دادند.

وی افزود: به هیچ‌وجه در این زمین چمن امکان برگزاری مسابقه و حتی کارهای تبلیغی برای تیم‌ها وجود ندارد به طوری مه صمد مرفاوی سرمربی تیم صبا و علی دایی سرمربی تیم نفت تهران به هیچ‌وجه حاضر نشدند حتی کارهای  تمرینات و آمادگی خود را در حد نرمش و گرم کردن در این زمین انجام دهند.

رئیس هیأت فوتبال شهرستان سرعین گفت: 500 میلیون تومانی که شورا و شهرداری سرعین برای احداث زمین چمن فوتبال هزینه کردند هیچ نتیجه و ثمری نداشته و این فضا قابل بهره‌برداری نیست.

آستانی ادامه داد: این غفلت و بی‌توجهی شورای شهر و  شهرداری سرعین سبب شده است تا تیم‌های حاضر در اردوی سرعین مجبور باشند 20 کیلومتری را در مسیر سرعین به نیر طی کرده تا تمریناتشان را انجام دهند.

رئیس هیأت فوتبال شهرستان سرعین تصریح کرد: ما پیشنهاد کرده بودیم که در تعیین زمین مورد نیاز و امکاناتی که در آن باید راه‌اندازی شود قطعا از مشاوران و کارشناسان استفاده کنند اما به هیچ وجه به پیشنهادات ما بهایی داده نشد تا از بین صدها مکان مناسبی که برای احداث این زمین چمن وجود داشت بدترین محل برای احداث این زمین در نظر گرفته شد.

آستانی یادآور شد: بنده خود تصمیم گرفتم تا با تامین یک زمین مناسب با استفاده از نظر کارشناسان پرداخت و نصاب چمن که نمونه آن را در کردان کرج مشاهده کردیم با هزینه‌ای کمتر از 100 میلیون تومان این فضا را برای تیم های ورزشی که اردوهایشان را در سرعین برگزار می‌کنند مهیا کنیم تا مجبور به رفت و آمد مسافت طولانی به نیر را نداشته باشیم.

وی اظهار کرد: ما اگر زمین مناسب و استانداردی را در سرعین داشتیم امروز می‌توانستیم با توجه به مراکز اقامتی متعدد در سرعین شامل هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها جوابگوی چندین تیم لیگ برتری باشیم که آماده حضور در سرعین بودند.

رئیس هیأت فوتبال شهرستان سرعین افزود: به دلیل نداشتن زمین چمن مناسب ما تنها میزبان دو تیم نفت تهران و صبا در سرعین هستیم  در حالی که قرار بود تیم‌های پیکان و تراکتورسازی نیز در اردوی سرعین حاضر باشند اما به دلیل نبود امکانات زیرساختی در حوزه زمین چمن مناسب سفرشان را به سرعین کنسل کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آستانی یادآور شد: انتظار می‌رود در سال‌های آینده با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فضای بهتر فراهم آید تا بتوان زمین چمن استاندارد و مناسبی را برای تیم‌های ورزشی مهیا و فراهم کرد.