جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

هزینه 18 میلیارد تومانی برای راه اندازی باند اصلی فرودگاه پارس آباد - خبر

 

 

هزینه 18 میلیارد تومانی برای راه اندازی باند اصلی فرودگاه پارس آباد

فرماندار پارس‌آباد گفت: برای تکمیل و راه‌اندازی باند اصلی فرودگاه پارس‌آباد حدود ۱۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

هزینه 18 میلیارد تومانی برای راه اندازی باند اصلی فرودگاه پارس آباد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر صمدی، فرماندار پارس آباد افزود: استاندار اردبیل برای افتتاح چند پروژه و بازدید از روند اجرایی پروژهای عمرانی به شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان سفر می‌کند.

وی افزود: این بازدید با حضور معاونان استاندار در راستای برطرف شدن موانع و مشکلات و آگاهی از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه ها و سرعت بخشی به آن ها انجام می‌شود.

فرماندار پارس‌آباد با اشاره به خدمات انجام یافته به منطقه افزود: اگر بتوانیم از تمام ظرفیت‌ها و قابلیت‌های کشاورزی و دامپروری و خدمات و گردشگری و صنایع تبدیلی و تکمیلی شهرستان پارس آباد را بارور کنیم، می‌توان جوابگوی تمامی درخواست‌های اشتغال در منطقه باشیم.

صمدی با بیان اینکه در راستای تکمیل و راه‌اندازی باند اصلی فرودگاه پارس‌آباد حدود 18 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، افزود: این مبلغ با پیگیری جدی مدیرکل فرودگاه های استان و عنایت ویژه استاندار اردبیل اختصاص یافته است.

وی در رابطه با بیمارستان 160 تخت‌خوابی پارس‌آباد نیز بیان کرد: عملیات اجرایی بیمارستان 160 تخت‌خوابی پارس‌آباد که از چند سال پیش آغاز شده است و هم‌اکنون  آماده افتتاح و راه‌اندازی این پروژه عظیم خواهیم بود.

فرماندار پارس آباد افزود: ساختمان بیمارستان و در کنار آن درمانگاه تخصصی درمانی و مرکز غربالگری سرطان این شهرستان در حال تکمیل و بهره‌برداری است.

صمدی از خریداری 40 میلیارد تومان تجهیزات بیمارستانی و شروع نصب آن خبر داد و گفت : پیگیری‌های لازم برای مجوز استخدام انسانی 412 نفر نیز هستیم.

وی گفت: بازگشایی فرودگاه، چهاربانده کردن راه ارتباطی پارس‌آباد – سربند، تکمیل، تجهیز و راه‌اندازی بیمارستان 160 تختخوابی و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب شهری  از طرح های مهم در حال اجرای شهرستان پارس‌آباد است و افتتاح این پروژه‌ها پارس‌آباد را در مسیر رشد و توسعه بیشتر قرار خواهد داد.

وی گفت: استاندار اردبیل همچنین از پروژه‌های  تصفیه‌خانه فاضلاب شهری، فرودگاه پارس آباد ،چهار باند کردن راه ارتباطی پارس‌آباد _ سربند و افتتاح ساختمان شماره 2 و ناحیه 2 شهرداری و در شورای اداری شهرستان پارس‌آباد مغان حضور خواهند داشت.