جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

هزینه برگزاری مراسم عزاداری محرم صرف کمک به نیازمندان می‌شود - خبر

 

 

هزینه برگزاری مراسم عزاداری محرم صرف کمک به نیازمندان می‌شود

امام جمعه نیر با بیان اینکه هیات‌های مذهبی ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند، گفت: نذورات ماه محرم در این شهرستان به صورت کمک مومنانه توزیع خواهد شد.

هزینه برگزاری مراسم عزاداری محرم صرف کمک به نیازمندان می‌شود
حجت‌الاسلام آیت نعمتی با بیان ویژگی‌های مجالس عزاداری برای امام حسین (ع) پرداخت و اظهارداشت: روش‌های جایگزین احسان و اطعام باید توسط نخبگان فرهنگ‌سازی شود و بهتر است هزینه‌های در نظر گرفته شده برای عزاداری‌ها صرف راه‌اندازی قرض‌الحسنه‌ها در مساجد، ادای قرض بدهکاران، تامین هزینه‌های ازدواج جوانان، اشتغال و کارآفرینی شود.
 
وی گفت: اظهار محبت به اهل بیت (ع)، معرفت به اصل حادثه عاشورا از جمله این ویژگی‌ها است چرا که شعور حسینی برای عزاداران به ارمغان می‌آورد.
 
او افزایش ایمان و معرفت دینی در مردم را از دیگر ویژگی‌های عزاداری برای امام حسین (ع) برشمرد و افزود: تبیین صحیح علت قیام حضرت سید الشهدا (ع) برای مومنان مهم‌ترین رسالت عزاداران است.
 
وی بیان کرد: امسال به علت شیوع بیماری کرونا شرایط عزاداری متفاوت شده است و عزاداران باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
 
حجت‌الاسلام نعمتی با بیان اینکه امروز متولیان فرهنگی، منبری‌ها ، هیاتی‌ها و هیات امنای مساجد تکلیف سنگینی بر عهده دارند، گفت: حکمت خداوند متعال امسال بر این بود که عزاداری‌ها با سبک و شور گذشته برگزار نشود چراکه اجتماع به خاطر ویروس کرونا برای سلامتی انسان‌ها خطرناک است.
 
وی تصریح کرد: امسال همه باید تلاش کنند تا با حسینی‌وار عمل کردن تجربه موفق دیگری از عزاداری برای اهل بیت (ع) را دربرابر دیدگان جهان به تصویر بکشند.