سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

هزار و ۹۶۵ نفر در بیله‌سوار به کرونا مبتلا شده‌اند - خبر

 

 

هزار و ۹۶۵ نفر در بیله‌سوار به کرونا مبتلا شده‌اند

فرماندار بیله‌سوار مغان گفت: تاکنون هزار و ۹۶۵ نفر در این شهرستان مرزی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۳.۶۳ درصد جمعیت این شهرستان را شامل می‌شود.

هزار و ۹۶۵ نفر در بیله‌سوار به کرونا مبتلا شده‌اند

حسن قبادی  افزود: ۴۹ بیمار مشکوک به کرونا نیز تاکنون در این شهرستان جان باخته‌اند که از این تعداد آزمایش ۳۲ نفر مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون شهرستان در وضعیت زرد قرار داشته و احتمال افزایش بستری‌ها و ورود به وضعیت نارنجی وجود دارد، اظهارداشت: اکثر بستری‌ها در بیله‌سوار خانوادگی و ناشی از برگزاری مراسم و دورهمی‌های خانوادگی گزارش شده است.

قبادی با اشاره به اجرای طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت:  ۱۵۰ تیم با ۳۰۰ عضو جهت پایش شهروندان پیش‌بینی شده و در اجرای طرح ۴۰ محله شامل ۳۶ پایگاه محله، ۲ محله طرح کرامت و ۲ محله بدون پایگاه و مناطق عشایری فاقد پایگاه و خانه بهداشت درنظر گرفته شده است.

فرماندار بیله‌سوار اضافه کرد: تاکنون پایش و غربالگری حدود پنج هزار نفر از جمعیت شهرستان صورت گرفته و این روند ادامه خواهد یافت.

قبادی اضافه کرد: از آغاز طرح محدودیت‌هایی کرونایی با حضور گروه‌های نظارتی ۱۴۸ واحد صنفی متخلف در این شهرستان پلمب شده است.

وی از فراهم کردن نقاهتگاه برای بیماران کرونایی در این شهرستان خبرداد و اظهارداشت: ۲ مرکز با ظرفیت ۲۲ نفر جهت قرنطینه بیماران مبتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته شده است.

فرماندار بیله‌سوار مغان همچنین با تاکید بر اینکه هیچ مدیری به بهانه دورکاری کارکنان، حق کم‌کاری و عدم خدمت‌رسانی به مردم را ندارد، خاطرنشان کرد: فراهم‌سازی بسترهای لازم برای دولت الکترونیک و حداقل‌سازی حضور مراجعه‌کننده به ادارات باید به طور جدی پیگیری شود.

استاندار اردبیل هم در این جلسه گفت: اجرای طرح شهید سلیمانی نقش موثری در بیماری‌یابی و پیشگیری خواهد داشت.

اکبر بهنامجو افزود: عملکرد شهرستان بیله‌سوار در حوزه بیماری‌یابی و پایش محله محور خوب و موثر بوده و مردم در کنار مجموعه بسیج و بهداشت و درمان همکاری لازم را داشته باشند.