سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

هزار و ۹۰۰ یتیم در اردبیل تحت پوشش کمیته امداد است - خبر

 

 

هزار و ۹۰۰ یتیم در اردبیل تحت پوشش کمیته امداد است

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: هم اکنون هزار و ۹۰۰ یتیم و بی سرپرست در نقاط مختلف استان تحت حمایت این نهاد است.

هزار و ۹۰۰ یتیم در اردبیل تحت پوشش کمیته امداد است

حسین دشتی روز شنبه افزود: حامیان طرح اکرام به ایتام تحت حمایت این نهاد در استان اردبیل به طور میانگین هر ماه حدود سه میلیون ریال به صورت نقدی و غیر نقدی کمک می کنند.

وی با بیان اینکه فرزندان مشمول طرح "محسنین" نیز هر ماه یک میلیون ۱۰۰ هزار ریال دریافت می‌کنند، اظهار داشت: افزایش سرانه پرداختی و کمک‌های خیرین باعث کاهش مشکلات ایتام و محسنین خواهد شد تا بتوانند آتیه‌ای درخشان را برای خود رقم بزنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: حدود پنج هزار نفر از فرزندان خانوارهای تحت حمایت در استان در قالب طرح محسنین توسط حامیان حمایت می‌شوند.

وی اضافه کرد: مجموع کمک‌های حامیان در طرح اکرام ایتام و محسنین در شش ماهه اول امسال در استان ۷۴ میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۴  درصد افزایش داشته است.

دشتی با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۴ هزار نیکوکار در طرح اکرام ایتام و محسنین حامی فرزندان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد استان اردبیل هستند، ادامه داد: تلاش می شود با اجرای طرح "هر کارمند یک حامی" از ظرفیت سایر خیرین و نیکوکاران نیز برای رفع گرفتاری‌های فرزندان خانوارهای تحت حمایت استفاده شود.

وی گفت: هم اکنون سه هزار و ۷۵۰ کارمند در سطح استان اردبیل در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت دارند که تلاش می شود با همکاری تمامی دستگاههای اجرایی ۳۷ هزار کارمند در استان در این طرح جذب شده و مشارکت کنند.