جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای راه‌آهن اردبیل اختصاص می‌یابد - خبر

 

 

هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای راه‌آهن اردبیل اختصاص می‌یابد

استاندار اردبیل گفت: امسال برای ادامه اجرای پروژه راه‌آهن اردبیل –میانه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص می‌یابد.

هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای راه‌آهن اردبیل اختصاص می‌یابد
اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: اعتبار پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه امسال ۳۰۰ درصد افزایش یافته و در صورت اختصاص منابع دیگر شاهد تکمیل این پروژه خواهیم شد.
 
وی بیان‌کرد: ۱۵۰۰ میلیارد تومان تاکنون برای این پروژه هزینه شده و برای تکمیل آن نزدیک ۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است و بیشتر اعتبارات در نیمه اول سال جاری پرداخت می‌شود.
 
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه بانک ملی هم به تعهد خود به خوبی عمل کرده، اظهارداشت: ۷۰ میلیارد تومان از تعهدات این بانک پرداخت شده و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز در هفته آینده تزریق می‌شود.
 
وی با تاکید بر اینکه این پروژه یکی از پروژه‌های اولویت‌دار دولت است، افزود: راه‌آهن اردبیل با توجه به پیشرفت زیرساختی که انجام شده و اهتمام جدی همه دست‌اندرکاران در سایه تلاش پیمانکاران پروژه تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر کل پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تزریق اعتبار به موقع در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.
 
بهنامجو بیان‌کرد: حدود۱۰۰ کیلومتر این پروژه از سمت اردبیل قابل ریل‌گذاری بوده و از سمت میانه نیز ریل‌گذاری در چهار ماه آینده آغاز می‌شود.
 
استاندار اردبیل همچنین از هدف‌گذاری۳۲ برنامه عملیاتی گردشگری برای تحقق شعار جهش تولیددر این استان طی سال جاری خبر داد و اظهارداشت: این برنامه‌ها به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت هدف‌گذاری شده و تا سال  ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شوند.