جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

هزار و ۲۰۰ مددجوی اردبیلی آموزش پیشگیری از اعتیاد دیدند - خبر

 

 

هزار و ۲۰۰ مددجوی اردبیلی آموزش پیشگیری از اعتیاد دیدند

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: هزار و ۲۰۰ مددجوی تحت حمایت در این استان در سه ماه اول امسال از آموزش‌های غیرحضوری پیشگیری از اعتیاد این نهاد بهره‌مند شدند.

هزار و ۲۰۰ مددجوی اردبیلی آموزش پیشگیری از اعتیاد دیدند

حسین دشتی افزود: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی برنامه‌های آموزشی و فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: مصون‌سازی خانوارهای تحت حمایت بویژه دانش‌آموزان و دانشجویان از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد به موادمخدر از اولویت برنامه‌های آموزشی و فرهنگی کمیته امداد است.

او اظهارداشت: با توجه به محدودیت‌های پیش‌آمده و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های این نهاد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده حداکثری از فضای مجازی همچنان ادامه دارد.

وی گفت: مددجویان تحت حمایت می‌توانند با عضویت در پیام‌رسان‌های داخلی و فعالیت در کانال‌ها و گروه‌های ایجاد شده توسط معاونت امور فرهنگی این نهاد از مباحث پیشگیری از موادمخدر بهره‌مند ‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل تشریح کرد: ۳۴ نفر از مربیان کانون‌های فرهنگی کمیته امداد استان با فعالیت‌های گسترده در دوران شیوع ویروس کرونا مطالب ارزنده‌ای را از طریق فضای مجازی به دانش‌آموزان و دانشجویان می‌رسانند.

دشتی از تلاش کمیته امداد برای افزایش سطح آگاهی و دانش خانوارهای تحت حمایت نسبت به آسیب‌های اجتماعی خبر داد و افزود: برگزاری چنین کارگاه‌های آموزشی و کسب مهارت‌های لازم نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی این قشر دارد.