رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

هزار و ۱۰۰ بیمار ام‌ اس در استان اردبیل وجود دارد - خبر

 

 

هزار و ۱۰۰ بیمار ام‌ اس در استان اردبیل وجود دارد

رییس انجمن ام‌ اس اردبیل گفت: هزار و ۱۰۰ نفر در این استان به این بیماری مبتلا بوده و از خدمات دارویی، درمانی و مشاوره‌ای انجمن بهره می‌برند.

هزار و ۱۰۰ بیمار ام‌ اس در استان اردبیل وجود دارد

صادق محرم‌زاده  افزود: انجمن ام‌ اس استان از سه سال پیش با مشارکت خیرین و شرکت‌های دارویی به بیماران خدمات درمانی، دارویی ، فرهنگی و اجتماعی ارائه می‌کند.

وی بیان اینکه از مجموع هزار و ۱۰۰ بیمار ام‌ اس استان ۲۸۱ نفر در سامانه انجمن ام‌ اس کشور ثبت شده ،اظهارداشت:  ۲۴ درصد این بیماران را مردان و ۷۶ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

رییس انجمن ام‌ اس استان اردبیل گفت: این استان از لحاظ رشد بیماری ام‌ اس در کشور رتبه چهاردهم را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های فرهنگی و ورزشی در ایجاد نشاط و روحیه بیماران مبتلا به ام‌ اس نقش موثری دارد، تشریح‌کرد: اعزام اردوهای زیارتی به مشهد مقدس و اجرای مسابقات فرهنگی و ورزشی از جمله برنامه‌های این انجمن در راستای ارتقای نشاط در بین بیماران می‌باشد.

وی گفت: تامین داروهای مبتلایان به این بیماری ،مکمل‌های درمان ،ارائه خدمات آزمایشگاهی در دوران درمان و ارائه خدمات مشاوره‌ای به خانواده بیماران مبتلا به ام‌ اس از جمله سایر خدمات انجمن ام‌ اس استان اردبیل است .

علی ملکی ،رییس انجمن ام اس خلخال نیز در این مراسم گفت: از ۸۰ بیمار ام‌ اس شناسایی شده در این شهرستان تاکنون ۵۹ نفر اقدام به ثبت‌نام در این انجمن کرده‌اند.