سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

هزار نوعروس نیازمند اردبیلی راهی خانه بخت شدند - خبر

 

 

هزار نوعروس نیازمند اردبیلی راهی خانه بخت شدند

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: هزار نفر از نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل با دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه در سال‌جاری زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند.

هزار نوعروس نیازمند اردبیلی راهی خانه بخت شدند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه هزار نفر از نوعروسان تحت حمایت و دیگر نیازمندان جامعه با دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه از کمیته امداد استان اردبیل راهی خانه بخت شده‌اند، گفت: با مدیریت جهادی و فعالیت‌های هدفمند کمیته امداد بسیار خرسندیم که هیچ نوعروسی پشت نوبت دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه قرار ندارد.

وی با بیان اینکه تلاش بی‌وقفه‌ای را به کار گرفتیم تا با توزیع دقیق و صحیح منابع کمیته امداد استان اردبیل، تمامی نوعروسان تحت حمایت که در صف انتظار برای دریافت کمک هزینه تأمین جهیزیه قرار داشتند، بتوانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند، افزود: یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های کمیته امداد را می‌توان پاسخگویی به تمامی نیاز‌های نوعروسان تحت حمایت برشمرد.

دشتی با اشاره به اینکه به دلیل بروز مشکلات متعدد اقتصادی برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه تصمیمی اتخاذ شد تا تمامی مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند واجد شرایط که در انتظار دریافت خدمات قرار داشتند از کمک‌های این نهاد بهره‌مند شوند، بیان کرد: هم‌اکنون هیچ مددجوی پشت نوبتی برای دریافت خدمات از کمیته امداد استان اردبیل وجود ندارد که امدادگران در تلاش هستند سایر نیاز‌های مددجویان را نیز برطرف کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه بیش از دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان کمک هزینه تأمین جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت اعطا شد تا زندگی مشترک خود را آغاز کنند، گفت: ترویج ازدواج آسان جزو اساسی‌ترین برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل است که با کمک‌های خیران و نیکوکارن درصدد دستیابی به این مهم هستیم.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان اردبیل بر اساس تفاهمنامه همکاری با موسسه خیریه حضرت رقیه (س) تهران گام‌های بسیار بلندی را برای فراهم کردن ازدواج آسان نوعروسان و فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت برداشته است، اعلام کرد: طبق این تفاهمنامه اجناس مرغوب و با کیفیت ایرانی در ۱۱ قلم در قالب یخچال، اجاق گاز، تلویزیون و سایر لوازم ضروری زندگی به نوعروسان اهدا می‌شود.

دشتی با بیان اینکه تهیه و توزیع سبد غذایی، تأمین لوازم ضروری خانگی، اهدای لوازم تحریر به دانش آموزان و دانشجویان، کمک به ایتام و سایر نیازمندان استان اردبیل از دیگر اهداف این تفاهمنامه است، افزود: با همکاری مراکز نیکوکاری و موسسات خیریه همسو در سطح استان اردبیل نیز تلاش‌های بسیاری را برای رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر به کار گرفته‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه بیش از ۴۰۰ نفر از نوعروسان تحت حمایت ساکن در مناطق محروم و مرزنشین استان اردبیل از کمک هزینه تأمین جهیزیه کمیته امداد بهره‌مند شده‌اند، گفت: یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان کمک هزینه تأمین جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت که در مناطق محروم سکونت دارند پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه در کنار خدمات کمیته امداد، خیران اردبیلی نیز بیش از ۹۰۰ میلیون تومان به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند کمک کرده‌اند، بیان کرد: طرح «کوثر» به منظور تهیه لوازم ضروری زندگی برای نوعروسان تحت حمایت اجرا می‌شود که نیکوکاران استان اردبیل با مشارکت گسترده در این طرح زمینه‌های ازدواج نوعروسان بی‌بضاعت را فراهم کردند.

دشتی با بیان اینکه کمک‌های خیران در قالب طرح کوثر نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است، افزود: همواره شاهد گسترش کمک‌های مردمی به کمیته امداد استان اردبیل هستیم که در سایه این اقدامات خیرخواهانه می‌توانیم خدمات کیفی‌تری را به خانوار تحت حمایت و دیگر نیازمندان جامعه ارائه کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه راهکار‌های بسیاری را به منظور برپایی زندگی ساده، موفق و پایدار برای نوعروسان و فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت در نظر گرفته‌ایم که تا کنون نتایج مطلوبی را به همراه داشته است، گفت: قبل، حین و بعد از ازدواج به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل آموزش‌های مهارت‌های زندگی ارائه می‌شود که این امر موجب شده است طلاق در بین خانوار تحت حمایت کمتر از یک درصد باشد.