جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

هر شهروند باید خود یک آتش‌نشان باشد - خبر

 

 

هر شهروند باید خود یک آتش‌نشان باشد

شهردار اردبیل گفت: هر شهروند باید خود یک آتش‌نشان باشد.

هر شهروند باید خود یک آتش‌نشان باشد

حمید لطف‌اللهیان عصر امروز در جریان بازدید از مراکز آتش‌نشانی در اردبیل با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش‌نشان حادثه بمباران پالایشگاه نفت آبادان، تقارن روز آتش‌نشانی با هفته دفاع مقدس را به فال نیک گرفت و اظهار کرد: هر کدام از ما در هر موقعیتی که باشیم، آرامش و امنیت امروز خود را مدیون از جان‌گذشتگی و ایثار شهدای والامقام هستیم.

وی تصریح کرد: امروز با مغتنم شمردن فرصت، بر خود واجب می‌دانیم تا از زحمات تمامی آتش‌نشانان ایثارگر و مدیران زحمتکش این مجموعه در هر رده و درجه‌ای که با فداکاری و به صورت گمنام مشغول ارائه خدمات در راستای ایمنی شهروندان قدرشناس اردبیلی هستند، تشکر و قدردانی کنیم.

شهردار اردبیل با اشاره به شناسایی بیش از 40 نوع حوادث طبیعی قابل وقوع در سطح کشور گفت: ضروری است که برای پیشگیری از آثار این حوادث، قبل از وقوع حادثه به فکر آموزش‌های لازم در بین شهروندان باشیم.

لطف‌اللهیان با مهم خواندن مقوله آموزش همگانی در ارتباط با نحوه پیشگیری از صدمات احتمالی حوادث طبیعی افزود: اهمیت این مقوله در مسائل شهری و خدمات ایمنی شهری دو چندان می‌شود، بنابراین توجه ویژه به مقوله آموزش‌های همگانی را از کلیه همکاران فعال در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل خواستاریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: اعتقاد داریم که در کنار تمام راهکارهای علمی و مدیریتی که برای افزایش توان کمی و کیفی آتش‌نشانی اردبیل به کار می‌گیریم، باید بیش از هر زمان دیگری به مقوله آموزش و پیشگیری اهمیت دهیم چرا که قطعاً درصد خطاهایی که منجر به حادثه می‌شوند، از جانب یک شهروند آموزش‌دیده بسیار کمتر از شهروندی است که احیاناً اطلاعات لازم و کافی در مورد چگونگی پیشگیری از وقوع حوادث را در اختیار ندارد.