سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

هتل سنتی شهرستان نیر امسال به بهره‌برداری می‌رسد - خبر

 

 

هتل سنتی شهرستان نیر امسال به بهره‌برداری می‌رسد

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیر گفت:‌ هتل دژ بهمن که در روستای هدف گردشگری کورعباسلوی این شهرستان در حال احداث است، تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

هتل سنتی شهرستان نیر امسال به بهره‌برداری می‌رسد

بهنام وکیلی اظهارداشت: این پروژه در حال حاضر ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تلاش و جدیت بر این است تا با حمایت‌های لازم زمینه برای بهره‌برداری از این طرح تا موعد مقرر فراهم آید.

وی بیان‌کرد: هتل سنتی کورعباسلو در زیربنای یک هزار و ۷۰۰ مترمربع  احداث می‌شود و  با تکمیل و بهره‌برداری از آن برای ۲۲ نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

وکیلی گفت: این پروژه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی خواهد شد و در کنار آن ۳.۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب برای این هتل در نظر گرفته شده که از این میزان اعتبار تاکنون یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

او افزود: در مجموع یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای این هتل هزینه شده که با پرداخت تسهیلات و آورده خود سرمایه‌گذار شاهد افتتاح و راه‌اندازی این پروژه تا پایان سال خواهیم بود.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نیر بیان‌کرد:‌ هتل دیگری نیز در روستای هدف گردشگری کورعباسلو در حال احداث است که تلاش می‌شود زمینه برای افتتاح آن نیز فراهم آید.