سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

نیروی انتظامی اردبیل با تورهای غیرمجاز طبیعت‌گردی برخورد می‌کند - خبر

 

 

نیروی انتظامی اردبیل با تورهای غیرمجاز طبیعت‌گردی برخورد می‌کند

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: با توجه به مصوبه معاونت سیاسی و امنیتی استانداری مبنی بر نظارت نیروی انتظامی بر تورهای غیرمجاز طبیعت‌گردی، جارچیان و مراکز اقامتی غیرقانونی، پیگیری‌های مجدد در این زمینه انجام می‌شود.

نیروی انتظامی اردبیل با تورهای غیرمجاز طبیعت‌گردی برخورد می‌کند

صغری فرشی اظهارداشت: در راستای ساماندهی فعالیت‌های تورهای طبیعت‌گردی برخورد با تورهای متخلف و غیرمجاز در اولویت این اداره کل قرار گرفته است.

وی افزود: بر اساس هدف‌گذاری‌های انجام شده برگزاری هرگونه تور طبیعت‌گردی منوط به اخذ مجوز قانونی از معاونت گردشگری اداره کل و یا هیات‌های ورزشی زیرنظر اداره کل ورزش و جوانان استان است و در غیر این صورت با برگزارکنندگان اینگونه تورها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: هماهنگی لازم با مراجع قضایی و انتظامی انجام گرفته تا در صورت مشاهده موارد مشکوک برخورد قانونی لازم با این تورها انجام شود.

او از فعالان گردشگری و محیط زیست خواست تا در صورت مشاهده موارد غیرقانونی در خصوص برگزاری این قبیل تورهای طبیعت‌گردی در اسرع وقت اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل را در جریان بگذارند.

فرشی تشریح کرد: برای حمایت از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری براساس بخشنامه ابلاغی وزارتخانه مرخصی ۶ ماهه به متقاضیان این حوزه صادر و پس از آن برای دوره ۶ ماهه بعدی تمدید خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت ثبت اطلاعات تاسیسات گردشگری در سامانه جامع اطلاعات و آمار، پیگیری امور مربوط به این سامانه از تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری استان انجام و در این زمینه اقدامات لازم انجام می‌شود.