حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

نیازمند احیای فرهنگ وقف علمی در کشور هستیم - خبر

 

 

نیازمند احیای فرهنگ وقف علمی در کشور هستیم

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل گفت: از اینکه قسمت عمده خیرات و احسان‌های انجام پذیرفته در نوع مادی آن خلاصه شده بسیار غصه می‌خورم و مشارکت در دیگر امور خیریه به مانند وقف‌های علمی نباید به ورطه فراموشی سپرده شود.

نیازمند احیای فرهنگ وقف علمی در کشور هستیم
آیت‌الله سیدحسن عاملی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی دومین دانشجوسرای خیّری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل اظهار کرد: مشارکت در امور خیرخواهانه علمی، جریان شایسته الگوسازی برای ورود هر چه مناسب خیران به این حوزه مهم و تأثیرگذار را پیاده‌سازی خواهد کرد.
 
وی افزود: عزت و اقتدار کشورها به اقتدار علمی وابسته بوده و دولت‌هایی که در تولید دانش جهانی سهم بیشتری را داشته باشند در مدیریت جهان نیز با قدرت و توان بیشتری وارد عمل شده و خواهند توانست اهداف خود را در مواجهه با کشورهای ضعیف‌تر پیاده کنند.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل یادآور شد: هر جامعه‌ای که از قافله علمی عقب بماند، مسلوب‌الاراده شده و اسیر توطئه‌های شوم دشمنان و کشورهای قدرتمندی خواهد بود که به دنبال تسلط بر کشورهای دیگر و بهره‌مندی از منابع موجود ملت‌ها هستند.
 
عاملی با اشاره به اینکه حاکمیت علمی نایاب‌ترین حقیقتی است که در بسیاری از کشورهای جهان دیده می‌شود، ادامه داد: خلاء‌های علمی مشهود در کشور ما تاوان 500 سال عقب‌ماندگی علمی به دلیل تسلط پادشاهان نالایق بر این خاک بود تا نتوانیم به شکل مناسبی قله‌های علمی را طی کنیم.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی اقتدار علمی را اساس پیشرفت‌ جوامع دانست و اظهار کرد: از اینکه قسمت عمده خیرات و احسان‌های انجام پذیرفته در نوع مادی آن خلاصه شده بسیار غصه می‌خورم و مشارکت در دیگر امور خیریه به مانند وقف‌های علمی نباید به ورطه فراموشی سپرده شود.