جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

نگهداری و ایمنی راه‌ها مسؤولیت جدید راه و شهرسازی استان اردبیل است - خبر

 

 

نگهداری و ایمنی راه‌ها مسؤولیت جدید راه و شهرسازی استان اردبیل است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت:‌ در کنار ساخت و احداث راه که بر عهده راه و شهرسازی است، وظیفه ما در راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بحث نگهداری و ایمنی راه‌هاست که باید در ارتقای آن بکوشیم.

نگهداری و ایمنی راه‌ها مسؤولیت جدید راه و شهرسازی استان اردبیل است

علی رحمتی عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل اظهار کرد: براساس شورای عالی اداری و تصویب هیأت وزیران حوزه راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی قرار است از اول مهر ماه به شکل کامل به اداره کل جدید راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انتقال داده شود که در این زمینه فعالیت‌های مستمر و گسترده‌ای را در حوزه راهداری در پیش رو داریم.

وی با بیان اینکه در کنار ساخت و احداث راه‌ها که بر عهده راه و شهرسازی است، امر نگهداری، ایمنی و روکش آسفالت بر عهده اداره کل جدید راهداری و حمل و نقل است، تصریح کرد: در کنار انتقال 310 نفر از نیروهای راهداری به این اداره کل از مجموع 217 پروژه راه و شهرسازی استان 85 پروژه مرتبط با حوزه راهداری به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان منتقل می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با یادآوری اینکه راهداری 150 نفر نیروی فصلی دارد که به صورت قرارداد پاره‌ وقت فعالیت می‌کنند، گفت:‌ امیدواریم در تأمین اعتبارات مورد نیاز در این حوزه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همکاری و کمک لازم را داشته باشد تا بتوانیم نسبت به پرداخت حق و حقوق این نیروها اقدام کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، رحمتی عنوان کرد: ما از اول مهرماه با توجه به تکمیل مراحل نقل و انتقال تلاش می‌کنیم تا در این حوزه اقدامات مناسبی را در خدمات‌رسانی به هموطنانمان به ویژه در فصل زمستان با توجه به صعب‌العبور بودن بسیاری از جاده‌ها اقداماتی را انجام دهیم.