جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

نگهداری از 160 سالمند در مراکز شبانه‌روزی اردبیل - خبر

 

 

نگهداری از 160 سالمند در مراکز شبانه‌روزی اردبیل

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: بیش از 160 سالمند در مراکز شبانه‌روزی نگهداری و مراقبت از سالمندان در سطح استان اردبیل نگهداری می‌شوند.

نگهداری از 160 سالمند در مراکز شبانه‌روزی اردبیل

بهزاد ستاری عصر امروز در مراسم بزرگداشت روز جهانی سالمند در اردبیل اظهار کرد: در تمام دنیا و در تکریم از جامعه سالمندان و استفاده از تجربیات آنها برنامه‌های خاص و ویژه‌ای همه ساله برگزار می‌شود که امسال نیز با رویکرد تکریم از این افراد با تجربه اما سالخورده سعی بر این است تا این گروه سنی مورد دلجویی و توجه بیشتر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید در دوران سالمندی مراقبت‌های بهداشتی، درمانی و همچنین ارائه خدمات تفریحی و ورزشی بیش از گذشته تقویت شود، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا با مساعدت مسؤولان کشوری و استانی مجموعه فرهنگی، آموزشی را برای این قشر احداث کنیم که با راه‌اندازی آن قطعاً سالمندان و بازنشستگان از خدمات مطلوب‌تری بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان گفت: ما نیز بنا به وظیفه و رسالتی که در تکریم و بزرگداشت مقام سالمندان داریم همواره از این قشر و خانواده‌های آنها حمایت می‌کنیم به طوری که در مراکز نگهداری شبانه‌روزی سالمندان بخشی از منابع و اعتبارات از محل منابع دولتی تأمین شده و بخشی نیز در قالب دریافتی از خانواده‌های این سالمندان تأمین می‌شود که در این مراکز سعی بر ارائه خدمات پزشکی، روان‌شناسی و خدمات تفریحات سالم است که می‌تواند نقطه قوت برای جامعه سالمندان باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ستاری تکریم به سالمندان و بازنشستگان را توصیه و تاکید دین اسلام در بها دادن به جایگاه این قشر فرهیخته و با تجربه توصیف کرد و افزود: تلاش جدی‌تری انجام می‌شود تا بیش از هر زمان دیگر بتوان فضای مناسبی را در حمایت و همراهی این جامعه شریف و ارزشمند شاهد و ناظر بود.