سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

نگران شدید شیوع کرونا بعد از دورهمی شب یلدا هستیم - خبر

 

 

نگران شدید شیوع کرونا بعد از دورهمی شب یلدا هستیم

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نگران شدید شیوع و گسترش موج دیگر کرونا بعد از دورهمی شب یلدا به خصوص در مناطق سردسیر و شمالی کشور هستیم.

نگران شدید شیوع کرونا بعد از دورهمی شب یلدا هستیم
دکتر ایرج حریرچی روز پنجشنبه در جلسه مشترک ستاد مقابله با کرونای استان اردبیل و قرارگاه طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، از مردم همه مناطق کشور خواست تا دورهمی و تجمع خانوادگی را به حداقل رسانده و شب یلدای امسال را به صورت مجازی برگزار کنند.
 
وی وضعیت کنترل شیوع کرونا در کشور را شکننده خواند و تاکید کرد: اگر دستورالعمل‌های ستاد ملی و استانی کرونا رعایت نشده و همکاری مردم کم شود، ممکن است بار دیگر کرونا در سطح کشور اوج بگیرد.
 
معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر حفظ دستاوردهای بزرگ اخیر در کنترل کرونا در سطح کشور بیان کرد: اگر مراقبت نکنیم، این دستاوردها خدشه‌دار شده و کرونا دوباره سیر صعودی پیدا می‌کند.
 
وی همچنین با موفقیت‌آمیز خواندن اجرای طرح طرح شهید سلیمانی در سایه همکاری مردم گفت: با اجرای این طرح، آمار کرونا در استان اردبیل سیر نزولی پیدا کرده است.
 
دکتر حریرچی اضافه کرد: استان اردبیل جزو استان‌هایی بود که آخر از همه استان‌ها وارد موج سوم شیوع کرونا شد و در زمینه شدت شیوع و بروز نیز در رتبه اول قرار داشت ولی با کار درخشانی که طی چند هفته اخیر و در قالب طرح شهید سلیمانی به اجرا درآمد، روند نزولی بیماری در این استان نیز آغاز شده است.
 
وی اظهار امیدواری کرد که در چند روز آینده، استان اردبیل به خصوص شهرستان‌های اردبیل و پارس‌آباد در زمینه شیوع کرونا از وضعیت قرمز خارج شده و معیشت و مراودات مردم به شرایط عادی برگردد.