حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

نواقص درمانی اردبیل با افتتاح پروژه‌های جدید برطرف می‌‌شود - خبر

 

 

نواقص درمانی اردبیل با افتتاح پروژه‌های جدید برطرف می‌‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در پی اجرای طرح تحول نظام سلامت ارائه خدمات درمانی از منظر کیفی در سطح استان اردبیل ارتقاء می‌یابد که در این زمینه برنامه‌ریزیهای لازم انجام شده است.

نواقص درمانی اردبیل با افتتاح پروژه‌های جدید برطرف می‌‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قدرت اخوان‌اکبری گفت: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در حال‌حاضر مشغول تجهیز و نوسازی تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی و بهداشتی در سطح استان اردبیل هستیم که امروز نیز در ادامه این طرح  شاهد افتتاح مرکز جامع خدمات سلامت گرمی و نیز دستگاه سی.تی اسکن پیشرفته در بیمارستان ولایت این شهرستان بودیم.
 
وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی این دو پروژه بسیاری از مشکلات مراجعه‌کنندگان به بیمارستان و مراکز درمانی شهرستان گرمی برطرف‌ می‌شود، افزود: دو پروژه افتتاحی شهرستان گرمی که با حضور مسئولان این شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت با هزینه کرد مجموع 3.5 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده و ضمن رفع مشکلات مردم منطقه، جهت پذیرش بیماران کشور جمهوری آذربایجان و توسعه توریسم درمانی نیز خدمات ارائه خواهد داد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: امروز همچنین مرکز جامع خدمات سلامت 22 بهمن گرمی نیز افتتاح شد که این مرکز با هزینه کرد 465 میلیون ریال در مساحت 370 متر مربع افتتاح و در مدار خدمات دهی قرار می‌گیرد چرا که شهرستان گرمی به دلیل واقع شدن در منطقه‌ای محروم از لحاظ خدمات درمانی و بهداشتی کمی در وضعیت مطلوبی نبود که با راه‌اندازی و افتتاح این طرح‌ها این مشکلات نیز برطرف می‌شود.
 
اخوان‌اکبری با تاکید بر اینکه راه‌اندازی این مرکز درمانی و بهداشتی در جهت توزیع عدالت، توسعه خدمات درمانی در نقاط مختلف استان و پوشش جمعیت شهری و روستایی منطقه خواهد بود، گفت: شهرستان گرمی نیز بمانند سایر شهرهای استان سالانه میزبان گردشگران و توریستهای زیادی است که با راه‌اندازی پروژه‌های درمانی جدید امید می‌رود تا نواقص موجود در این حوزه در شهرستان نیز رفع گردد.
 
وی اظهار کرد: هم‌اکنون مرکز جامع خدمات سلامت با فعالیت خود تعداد 5 هزار و 377 نفر جمعیت شهری و تعداد 2 هزار و 438 نفر جمعیت روستایی را با حضور پزشک، دندانپزشک، آزمایشگاه، مراقب سلامت، مامایی و داروخانه تحت پوشش خود قرار می‌دهد که بعد از این هیچ نگرانی در زمینه درمانی و خدمات بهداشتی در سطح منطقه وجود نخواهد داشت.