جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

نهمین جشنواره ملی کوچ عشایر در جعفرآباد مغان برگزار شد - خبر

 

 

نهمین جشنواره ملی کوچ عشایر در جعفرآباد مغان برگزار شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: نهمین دوره از جشنواره ملی کوچ عشایر با حضور عشایری از 16 استان کشور در جعفرآباد مغان برگزار شد.

نهمین جشنواره ملی کوچ عشایر در جعفرآباد مغان برگزار شد
نادر فلاحی ظهر امروز در حاشیه برگزاری جشنواره ملی کوچ عشایر شاهسون استان اظهار کرد: نهمین دوره از جشنواره ملی کوچ عشایر شاهسون با حضور عشایری از 16 استان کشور در جعفرآباد مغان برگزار شد.
 
وی افزود: در این جشنواره گردشگران خارجی از 12 کشور مختلف حضور یافته‌اند و شاهد دستاوردها و توانمندی‌های مختلف عشایر غیور ایران اسلامی بودند.
 
فلاحی تصریح کرد: شناساندن و معرفی پتانسیل‌های مختلف گردشگری عشایری در قالب 32 آلاچیق به‌عنوان نماد عشایر از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: عشایر غیور استان‌های مختلف توانمندی‌ها و صنایع دستی و آثار خود را در قالب غرفه‌های متعدد به معرض نمایش عموم گذاشته‌اند.
 
فلاحی با اشاره به اینکه در این جشنواره شیوه و نحوه برگزاری جشنواره بر عهده خود عشایر استان گذاشته شده بیان داشت: این جشنواره با شناسایی توانمندی‌های سایر شهرستان‌ها قابلیت اجرا در سایر شهرهای استان را دارا است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی تصریح کرد: عشایر نماد وحدت و غیرت هستند و همواره در فرهنگ و تاریخ و مرزداری کشور نقش آفرینی جدی داشته‌ و دارند.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام خسته نباشید جشنواره کوچ عشایری جعفراباد پخش... سینا ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ ۱۵:۳۴

سینا
سلام خسته نباشید جشنواره کوچ عشایری جعفراباد پخش زنده ک از شبکه سبلان میشد رو فیلم کاملشو میخوام لطفا این فیلم را برای من بفرستین خیلی ممنون میشم ازتون
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ ۱۵:۳۴