رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

نهضت امام خمینی(ره) عظمت خاصی به امت اسلامی بخشیده است - خبر

 

 

نهضت امام خمینی(ره) عظمت خاصی به امت اسلامی بخشیده است

شهردار اردبیل گفت: نهضت سراسر عزت و شرف امام راحل به امت اسلامی و کشورهای منطقه عزت و سربلندی واقعی بخشیده است.

نهضت امام خمینی(ره) عظمت خاصی به امت اسلامی بخشیده است

حمید لطف‌اللهیان اظهار کرد: سالگرد رحلت جانگداز امام خمینی(ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهادت یاران صدیق ایشان در فاجعه قیام خونین 15 خرداد 42 از حوادث تلخ و در عین حال تاثیرگذار نیمه خرداد است که به نوعی شایستگی ملت ایران را دفاع از حریم امام به نمایش گذاشت.

وی گفت: در سالگرد ارتحال ملکوتی معلم و طبیب دل‌ها در حالی به سوگ آن عزیز می‌نشینیم که به واسطه لطف بیکران الهی، رهبری فرزانه و درس آموخته مکتب امام خمینی(ره) سکان هدایت و رهبری ملت آزاده ایران و مسلمانان جهان اسلام را بر عهده گرفته و در پرتو عنایات حضرت ولی‌عصر(عج) به منزلگاه سعادت هدایت می‌کند.

شهردار اردبیل گفت: نهضت سراسر عزت و شرف امام راحل به امت اسلامی و کشورهای منطقه سربلندی واقعی بخشیده است.

لطف‌اللهیان بیان کرد: روز 14 خرداد یادآور انسانی بزرگ با افکاری آسمانی است،  کسی که با دستان خالی و با تکیه بر اراده مردم و ایمان، طومار طاغوت را پیچید  تا در جهانی سراسر مادی آیه شریفه «یدُاللهُ فوقِ ایدِیهم» را به زیباترین شکل ممکن تفسیر کردند.

وی یادآور شد: امروز دنیا در برابر عظمت این انقلاب و نهضت بی‌نظیر سرفرود آورده و از امام راحل به عنوان معمار بزرگ قرن یاد می‌کند که انقلابی جاودانه را بنا نهاد.

به گزارش خبرگزاری فارس، شهردار اردبیل افزود: سالگرد رحلت جانسوز امام خوبی‌ها، امام خمینی(ره) و سالروز قیام 15 خرداد را گرامی داشته و به روح پرفتوح حضرت امام(ره) و همه شهدای 15 خرداد درود می‌فرستیم و یاد و خاطره آنها را گرامی می‌داریم.