سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

نماینده ولی فقیه در اردبیل درگذشت پژوهشگر ترکیه ای را تسلیت گفت - خبر

 

 

نماینده ولی فقیه در اردبیل درگذشت پژوهشگر ترکیه ای را تسلیت گفت

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با صدور پیامی درگذشت پرفسور حیدرباش پژوهشگر امور دینی در ترکیه را تسلیت گفت.

نماینده ولی فقیه در اردبیل درگذشت پژوهشگر ترکیه ای را تسلیت گفت

آیت الله سید حسن عاملی در پی درگذشت پرفسور حیدرباش رئیس حزب ترکیه مستقل پیام تسلیت صادر کرد.

متن پیام به شرح ذیل است: «ملت معظم و مفخم ترکیه؛ با کمال تأسف و تأثر اطلاع یافتیم جناب مستطاب پروفسور حیدر باش به ندای حضرت احدیت لبیک و دار فانی را وداع گفتند.

ایشان اندیشمندی متفکر، دانشمندی متعمق، مصلحی اجتماعی، سیاستمداری دوراندیش، نویسنده‌ای پرتوان و پر اثر و مخصوصاً مبلغی بسیار استثنایی برای مرام و افکار اهل بیت و بزرگ داعی و منادی وحدت در کشور دوست و عزیز ترکیه بودند.

ایشان با مطالعات عمیق دینی و مخصوصاً با اشراف بسیار ستودنی به افکار و اندیشه و سیره اهل بیت (علیهم السلام) و با تسلط شایسته به فن خطابه و داشتن حسن سلیقه و ذوق سرشار و قریحه پربار و با در اختیار داشتن چندین کانال هوایی و مجلات متعدد و با ده‌ها تألیفات نفیس و فاخر، خدمات عظیم و ماندگاری به تراث عظیم حضرت ختمی مرتبت یعنی اهل بیت (علیهم السلام) که بزرگ نقطه اشتراک مذاهب اسلامی است تقدیم کردند.
هیچ تردیدی نداریم که فقدان آن بزرگ مرد محقق و متتبّع ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای دوستان و عاشقان اهل بیت می‌باشد اما بدون شک خط اعتقادی مبارکی که آن اندیشمند بزرگ در جامعه امروز ترکیه بنا نهادند زنده، پویا، پرنشاط و پر رهرو خواهد ماند «وَ أَمَّا ما یَنْفَعُ النَّاسَ فَیَمْکُثُ فِی الْأَرْضِ» و موجب شادی روح و روان او و سبب بارش غفران الهی به ابدیت او خواهد بود.

مطمئن هستم که ایشان با این معامله بزرگی که با اهل بیت انجام دادند مورد الطاف خاص خداوندی و شفاعت حضرت محمد مصطفی (ص) و مورد عنایات خاصه اهل بیت (ع) خواهند بود و با روح و ریحان به محضر آنها وارد خواهند شد.