جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

نماینده ولی فقیه در اردبیل ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کرد - خبر

 

 

نماینده ولی فقیه در اردبیل ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در پیامی ترور شهید فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح را محکوم کرده و شهادت وی را تسلیت گفت.

نماینده ولی فقیه در اردبیل ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کرد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پیام آیت‌الله سید حسن عاملی آمده است: "ملت ما قربانی ۴۰ ساله پدیده شوم تروریسم است و بیش از ۱۷ هزار نفر از سرمایه‌های بزرگ خود را در این مسیر از دست داده و هیچ ملتی مثل ملت ما مبتلی به تروریسم و قتل ناجوانمردانه نبوده است.
 
حال دشمن، با ترور‌های متوالی دانشمندان هسته‌ای، اصلی‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی یعنی اقتدار علمی ما را نشانه رفته است تا به خیال خود برای اسرائیل، حاشیه امن درست کند و نگذارد ایران اسلامی، قدرت فائق منطقه بماند.
 
این پیام افزوده است:ترور دانشمندان هسته‌ای و علوم استراتژیک ایران، ترور ۵۰۰ دانشمند عراقی در طول دخالت نظامی آمریکا در عراق و ترور صد‌ها دانشمند سوری در غائله داعش، نشان بزرگی از توطئه خطرناک محروم ساختن کشور‌های منطقه از فناوری‌های استراتژیک است.
 
آیت‌الله عاملی در پیام خود اضافه کرده که اسرائیل و منافقین، دو رکن اصلی تروریسم در منطقه، هر دو در کنف حمایت ویژه مدعیان مبارزه با تروریسم، یعنی اروپا و آمریکا، به حیات متعفن و خونبار خود ادامه می‌دهند و از اعجب امور این است که حامیان آن‌ها در طول ۴۰ سال، قربانیان تروریسم در کشور ما را به عنوان قربانیان تروریسم قبول نکرده‌اند.
 
امروز اسرائیل در میدان تروریسم، فعال ما یشاء است و بدتر از جنایت اسرائیل، سخن سردمداران اروپایی و آمریکایی است که برای اسرائیل حق ویژه قائل‌اند و می‌گویند فقط اسرائیل برای دفاع از خود، حق هرگونه اقدام را دارد؛ یعنی تمام ترور‌های اسرائیل، قانونی است!
 
امام جمعه اردبل تاکید کرد: دشمن ناپاک بداند ترور عالِم هسته‌ای ممکن است، اما علم هسته‌ای که با مجاهدت عظیم جوانان و اساتید و نخبه‌های علمی به دست آمده، به هیچ وقت قابل ترور نیست و بحمدالله روز به روز در حال اعتلاء و ازدهار است و ایران اسلامی مشحون از شاگردان زبده و نخبه شهداء هسته‌ای است، یقین داریم که سخن رسول خدا (ص) در حال تحقق است که اگر علم در ثریا هم باشد، ایرانیان به آن دست خواهند یافت.
 
آیت‌الله عاملی همچنین افزود: دشمن غدار و خیال باف بداند که مسوولان ما در عین اینکه مصمّم به انتقام قطعی و حتمی هستند، اما هیچ وقت در عرصه انتقام به دام آنان نخواهند افتاد و با حزم، دوراندیشی، نگاه جامع و لحاظ منافع ملی، سر بزنگاه در مصاف غیرتمندانه و شجاعانه ونه ناجوانمردانه آن‌ها را برای همیشه از این گونه جنایات شنیع که نشان از عجز، ذلت، خواری و ترس است پشیمان خواهند ساخت.