جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار اردبیل درگذشت مرحوم آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی را تسلیت گفتند - خبر

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار اردبیل درگذشت مرحوم آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی را تسلیت گفتند

نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار اردبیل به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی مشترک این ضایعه را تسلیت گفتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار اردبیل درگذشت مرحوم آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی را تسلیت گفتند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار اردبیل به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی، عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی مشترک این ضایعه را تسلیت گفتند که متن این پیام به شرح ذیل است:
 
ارتحال عالم ربانی و مجاهد نستوه، حضرت آیت‌اللّه سید محمود هاشمی شاهرودی، عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، موجب تاسف و تاثر قلبی گردید.
 
 آن یار دیرین امام امت و رهبر فرزانه انقلاب که عمر با برکت خود را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی و تربیت طلاب و شاگردانی مستعد سپری نمود، از چهره‌‌های درخشانی بود که در طول مبارزات سیاسی چه در دوره رژیم ستمشاهی و چه در دوره رژیم بعثی صدام در کشور عراق، زندان‌ها و شکنجه‌های فراوانی را  به جان خرید و در راه پرافتخار آرمان‌های انقلابی‌، قاطعانه کوشید.
 
این جانبان، این ضایعه مولمه را به پیشگاه مقدس حضرت بقیّه‌اللّه الاعظم «عج»، رهبر معظم انقلاب، حوزه‌های علمیه، بیت مکرم ایشان و مردم قدرشناس و همیشه در صحنه  ایران اسلامی، به ویژه مردم ولایت مدار استان اردبیل، تسلیت عرض نموده؛ از درگاه خداوند متعال، برای آن فقید سعید ، رحمت واسع و علو درجات مسالت می‌‌کنیم.
 
سیدفخرالدین موسوی ننه کران، نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری نیز با صدور پیامی درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت که متن این پیام به این شرح است:
 
‍ بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
قال رسول الله (صلی الله علیه و آله): إذا مات العالم ثلم فی‌الإسلام ثَلمة لایسدّها شیء إلی یوم القیامة
 
درگذشت عالم جلیل القدر، مجاهد نستوه آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی که در کنار امام و رهبری، همراه همیشگی و صدیق انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند، موجب تاسف و تالم فراوان گردید.
 
آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی عمر پربرکت خود را وقف تحقیق‌، تدریس و ترویج اندیشه های ناب اسلامی نمود و در کنار این امر هرگز از مبارزه با استبداد و استکبار غافل نبود آنقدر که در این مسیر الهی زندان، مشقت ها و شکنجه هایش را به جان خرید.
 
بدون شک، خدمات ارزشمند و ماندگار این مجاهد فقیه در مسئولیت های خطیری همچون ریاست‌ قوه‌ قضائیه‌، ریاست هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، به عنوان «باقیات الصالحات» در حافظه ملت قدرشناس ایران اسلامی برجای خواهد ماند
 
اینجانب ارتحال عالم ربانی وخدوم، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان آیت الله هاشمی شاهرودی را به پیشگاه امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید وحوزه های علمیه و خانواده ایشان تسلیت عرض می کنم.