جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

نمایشگاه مجازی عرضه صنایع دستی در شهرستان کوثر راه‌اندازی شد - خبر

 

 

نمایشگاه مجازی عرضه صنایع دستی در شهرستان کوثر راه‌اندازی شد

رییس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کوثر گفت: نمایشگاه مجازی فروش و نمایش صنایع دستی و هنرهای سنتی این شهرستان راه‌ اندازی می‌شود.

نمایشگاه مجازی عرضه صنایع دستی در شهرستان کوثر راه‌اندازی شد

جهانگیر شهبازی اظهارداشت: بر اساس هدف‌گذاری‌های انجام شده نمایشگاه مجازی فروش و ارائه آثار صنایع‌دستی و هنرهای سنتی هنرمندان و صنعتگران شهرستان کوثر ایجاد شده است.

وی با اشاره به عدم امکان برگزاری نمایشگاه‌های حضوری افزود: نمایشگاه مجازی صنایع دستی و هنرهای سنتی با همکاری کانال‌ها و گروه‌های اینترنتی راه‌اندازی می‌شود تا هنرمندان توانمند شهرستان آثار خود را به فروش و یا نمایش بگذارند.

او ادامه داد:  تاکنون بیش از ۱۰۰ پروانه تولیدی صنایع دستی در این شهرستان صادر شده و به عنوان منبع اشتغال و درآمد برای خانواده‌ها تثبیت شده است که این امر وظیفه ما را در حمایت و پشتیبانی از هنرمندان دوچندان می‌کند.

شهبازی در مورد آموزش مجازی در حوزه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز گفت: برنامه‌هایی در زمینه آموزش مجازی در حال تدارک است که به‌زودی جزییات آن اعلام خواهد شد.

کوثر ، نمین و روستاهای تابعه آن از جمله شهر عنبران از مراکز عمده تولید گلیم استان اردبیل به شمار می‌آید، نقوش سنتی رایج در گلیم‌ های منطقه بیشتر نقش سماور، سینی و خرچنگ در متن گلیم و گردونه مهر (چلیپا) و نقش اژدها در حاشیه گلیم می‌باشد.

بیش از ۱۲۰ هزار نفر در استان اردبیل در تولید بیش از ۶۲ رشته متنوع صنایع دستی اشتغال دارند، شهرستان کوثر به مرکزیت شهر گیوی در ۸۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.