سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

نمایشگاه رزمی و فرهنگی «عملیات کربلای ۵» در اردبیل برپا می‌شود/ برگزاری ۲۵۰ برنامه در هفته دفاع مقدس - خبر

 

 

نمایشگاه رزمی و فرهنگی «عملیات کربلای ۵» در اردبیل برپا می‌شود/ برگزاری ۲۵۰ برنامه در هفته دفاع مقدس

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل گفت: به‌مناسبت هفته دفاع مقدس، امسال نمایشگاه رزمی و فرهنگی با عنوان «عملیات کربلای ۵» در اردبیل برپا می‌شود.

نمایشگاه رزمی و فرهنگی «عملیات کربلای ۵» در اردبیل برپا می‌شود/ برگزاری ۲۵۰ برنامه در هفته دفاع مقدس

علی واحد در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل اظهار کرد: همانند سال‌های گذشته، نمایشگاه رزمی و فرهنگی دفاع مقدس با عنوان «عملیات کربلای ۵» در اردبیل برپا می‌شود.

وی افزود: تلاش می‌کنیم بیشتر برنامه‌ها را به‌صورت مجازی برگزار کنیم و در نمایشگاه‌ها هم تمامی پروتکل‌های بهداشتی رعایت خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل ادامه داد: نمایشگاه رزمی و فرهنگی سال گذشته روزانه بالای ۳ هزار بازدید کننده داشت و از یادگاران دفاع مقدس نیز به‌عنوان راوی بهره بردیم و امسال هم تلاش می‌کنیم از این ظرفیت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی استفاده کرده و در کنار این نمایشگاه، غرفه‌های فرهنگی و ... هم برپا می‌کنیم.

برگزاری ۲۵۰ برنامه در هفته دفاع مقدس

واحد با اشاره به این‌که در هفته دفاع مقدس ۲۵۰ عنوان برنامه در سطح استان اردبیل برگزار می‌شود،  اظهار کرد: برگزاری ۵۰ عنوان یادواره شهدا در سطح استان، تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس، نواختن زنگ دفاع مقدس در مدارس، غبارروبی مزار شهدا، سخنرانی و خاطره‌گویی از جمله این برنامه‌ها است که تمامی این برنامه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در مناطق مختلف استان اردبیل ۳۵ هزار رزمنده دوران دفاع مقدس، ۳ هزار و ۴۰۰ شهید، حدود ۹ هزار جانباز و ۷۰۵ آزاده داریم که تلاش می‌کنیم خاطرات این عزیزان را گردآوری کنیم و همچنین خاطره‌گویی و کتاب مادران آزادگان هم در دستور کار بوده و خاطرات مادران شهدا نیز تا پایان سال چاپ می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل گفت: کتاب خادمان آسمانی در ۵۶۶ صفحه برگرفته از زندگی‌نامه شهدای اردبیلی دولت آماده چاپ است.