رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

نمایشگاه توانمندی زنان در اردبیل گشایش می یابد - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نمایشگاه توانمندی زنان در اردبیل گشایش می یابد

نمایشگاه توانمندی زنان در اردبیل گشایش می یابد


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل از برگزاری نمایشگاه توانمندی زنان در هفته سوم اردیبهشت‌ماه سال آینده خبر داد.

نمایشگاه توانمندی زنان در اردبیل گشایش می یابد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فریبا محمد لو در جلسه کارگروه امور بانوان و خانواده اردبیل برگزاری این نمایشگاه را فرصتی برای معرفی توانمندی‌های بانوان استان در زمینه‌های مختلف عنوان کرد.

وی افزود: امور بانوان و خانواده استانداری با تعامل با سایر دستگاه‌های اجرایی به دنبال فرهنگ‌سازی، نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی، نظارت بر حسن اجرای تفاهم‌نامه‌ها و به‌روزرسانی اطلاعات فعالیت‌های حوزه بانوان است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل به تشکیل بانک اطلاعاتی بانوان در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: در عین حال به منظور توانمندسازی منابع انسانی دوره‌های آموزشی مختلف برگزار می‌شود.

به گفته محمد لو یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اقتصادی حوزه امور بانوان و خانواده، زنان و اقتصاد مقاومتی است و به همین منظوری تعدادی از زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست برای استفاده از تسهیلات به بانک‌های کارآفرین و توسعه تعاون معرفی شدند.

وی همچنین با اشاره به جمع‌آوری برنامه‌های ادارات در حوزه اقتصاد مقاومتی تأکید کرد: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی زنان و کودکان نیز کارگاه‌های متعددی برگزار می‌شود.

محمدلو به تشکیل چهار کارگروه مرتبط با حقوق کودکان و نوجوانان اشاره کرد و افزود: این کارگروه‌ها شامل ارزیابی و پایش، آموزش و اطلاع‌رسانی، حیاتی و حقوقی است و در راستای کاهش آسیب‌های متوجه کودکان و نوجوانان فعال شده است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر امور بانوان و خانواده استانداری با کمبود اعتبار مواجه است و با این وجود تلاش شده اغلب برنامه‌های پیش بینی شده به اجرا درآید.