جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

نماز جمعه شهرستانها - خبر

 

 

نماز جمعه شهرستانها

ائمه جمعه شهرهای مختلف استان، دیروز در خطبه های نماز جمعه ،با قدردانی از حضور گسترده مردم ،در مراسم گرامیداشت آیت ا... هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری به بیان برخی مسائل ومشکلات جامعه پرداختند.

نماز جمعه شهرستانها

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام یوسف زاده امام جمعه نمین با بیان اینکه آیت ا... هاشمی رفسنجانی یک عالم دینی وفرزند حوزه وولایت بود گفت: آن مرحوم ارادت کامل به ولایت و رهبری داشت. وی با تشکر از سازمان صداوسیما به خاطر پوشش مناسب مراسم تشییع ،تدفین وگرامیداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی  گفت: تجلیل از هاشمی همانا تجلیل از انقلاب است.

حجت الاسلام باوقار امام جمعه مشگین شهر بابیان اینکه بهترین راه سالم سازی و ایمن سازی جامعه در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان حاکمیت ارزشهای اسلامیست، از اعتیاد به عنوان مهلک ترین سم استکبار جهانی برای تباهی جوانان کشورنام برد.وی با تشریح بخشی از توطئه هاوبدعهدیهای آمریکا علیه انقلاب اسلامی گفت: بزرگترین دستاورد بر جامع اثبات بد عهدی ودروغگویی دولت آمریکا درجهان بود و دستگاه دیپلماسی کشور باید در این باره موضع گیری جدی داشته باشد. 

حجت الاسلام مقدسی امام جمعه نیر، با اشاره به حق والدین نسبت به اولاد گفت: متاسفانه شنیده می شود، برخی از والدین اقدام به سقط جنین می کنند که این عمل از سوی خداوند گناهی بزرگ و نابخشودنی شمرده شده است.وی به با اشاره به 26دیماه سالروز فرار شاه از ایران گفت: شاه در اثر فشار مردم و رهبری داهیانه اما م خمینی(ره) مجبور به فرار ازکشورشد.

حجت الاسلام اصغری امام جمعه سرعین ،با تقدیر از حضور گسترده مردم در مراسم گرامیداشت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی  گفت: آیت ا... هاشمی هیچگاه از خط ولایت و رهبری فاصله نگرفت و این باید الگوی همه در پشتیبانی از ولایت فقیه باشد.وی از هیئت رئیسه مجلس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خاطر تصویب حقوق دو برابر کارمندان برای مدیران انتقاد کرد و افزود: شخصیت انسانهای بزرگی همچون رجایی  باید الگوی ما باشد آنها هیچگاه خود را از دیگران جدا نمیدانستند چراکه در اسلام اصل برابری و برادری است.

حجت الاسلام محمدی امام جمعه موقت گیوی گفت: شاه خائن با مشاهده قدرت ملت وروحانیت ووضعیت نابسامان ایران مجبور به فرار شد و در خارج مایوسانه به دنبال حامی می گشت.وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جمعیت فدائیان اسلام بویژه شهید نواب صفوی گفت: این جمعیت با هدف برقراری حکومت اسلامی تشکیل شد واعضای آن ،مبارزه با معضلات وکج رویهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را سرلوحه اقدامات خود کرده بودند.

حجت الاسلام مرادی امام جمعه عنبران گفت:ارتحال آیت ا... هاشمی رفسنجانی باعث تالم و داغداری ملت ایران شد،خدمات آن مرحوم بر تمامی ملت عیان است و هیچ فرد ایرانی این خدمات ارزنده را فراموش نخواهد کرد.امام جمعه عنبران از سپاه ناحیه نمین به خاطر اعزام کاروان وحدت برای زیارت بارگاه امام هشتم در مشهد مقدس تقدیر و تشکر کرد.

حجت الاسلام صفری امام جمعه لاهرودبا درخواست از مسئولان برای رعایت عدالت وانصاف در اختصاص بودجه به بخشهای استان از عملکرد شوراها و دهیاران روستاها گلایه کرد وگفت:درحال حاضر آنها برای حل مشکلات مردم هیچ فعالیتی نمی کنند و کسی هم نیست که به کار آنها نظارت کند.وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند عزت و اقتدار مملکت و حل مشکلات مردم در گرو پیشرفت اقتصاد مقاومتی است گفت: مشکلات مردم منطقه بخصوص کشاورزان زیاد است و این در حالیست که حق بیمه کشاورزان خسارت دیده بعد از 14 ماه، پرداخت نشده است.

حجت الاسلام طالبی امام جمعه ارشق با اشاره به رحلت آیت ا... هاشمی رفسنجانی گفت: آیت ا...هاشمی تمام عمر خود را در راه خدمت به انقلاب گذراند.وی با انتقاد ازنامناسب بودن راههای روستایی و شهری منطقه ارشق  به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم اشاره کرد و افزود: امروز برای اقتدار کشور باید ایمان وقدرت علمی داشته و برای رفع آسیب های اجتماعی گام برداریم.