جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

نماز جمعه سنگری در برابر جنگ نرم دشمن است - خبر

 

 

نماز جمعه سنگری در برابر جنگ نرم دشمن است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: نماز جمعه سنگری در برابر جنگ نرم دشمن است.

نماز جمعه سنگری در برابر جنگ نرم دشمن است
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در آستانه چهلمین سال برپایی نماز جمعه در جلسه هماهنگی بزرگداشت این روز نماز جمعه را از برکات نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: برپایی نماز جمعه در جامعه دینی آثار بسیار مثبت دنیوی و اخروی در دنیا در پی دارد.
 
وی افزود: نماز جمعه یک مدرسه تربیتی است که ابعاد مختلف دینی، سیاسی و اجتماعی را شامل می‌شود و به همین دلیل است که دشمن به نماز جمعه حساس شده است و این حرکت دینی و سیاسی را در مقابل اهداف شوم خود می‌بیند و می‌خواهد این حرکت عظیم را کم اهمیت جلوه دهد.
 
امام جمعه اردبیل افزود: در دین مبین اسلام تاکید زیادی جهت برپایی نماز جمعه شده است که برکات تربیتی و اخلاقی را به همراه دارد و از آن می‌توان به عنوان یک جریان ناب یاد کرد.
 
آیت الله عاملی گفت: نماز جمعه باید همراه با تقوا باشد و مسائل اجتماعی روز در این سنگر اللهی بازگو شود.
 
حجت الاسلام نصیری، مدیر دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اردبیل نیز گفت: همزمان با چهلمین سالگرد برپایی نماز جمعه که در پنجم مرداد سال ۵۸ توسط آیت الله طالقانی اقامه شد برنامه‌های متنوعی جهت پاسداشت این روز بزرگ برگزار خواهد شد.
 
وی برگزاری جشنواره عکس، مسابقات مختلف، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و تجلیل از ائمه جمعه استان و خادمیاران نماز جمعه را از برنامه‌های این روز عنوان کرد.